Kontakt: Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 443 53 08, +48 18 44 86 500

Piątek, 03 października 2025 r.    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Jan

Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta

10-lecie Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji w miniony weekend odbywały się uroczystości rocznicowe, których kulminacją było spotkanie jubileuszowe w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Jubileusz rozpoczęły w piątek (28 marca) dwa wernisaże. Wystawa prac artystycznych słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z zajęć rękodzieła artystycznego pod opieką Elżbiety Winiarskiej oraz z zajęć plastycznych pod opieką Mirosławy Wąchała odbyła się w sądeckim Centrum Informacji Turystycznej, natomiast w Klubie Sztuki ART CAFE MCK SOKÓŁ - wernisaż malarstwa słuchaczy SUTW z zajęć plastycznych pod opieką artystyczną Jerzego F. Michalaka.

W sobotę (29 marca) w sądeckim ratuszu obradowała Rada Programowo-Naukowa, Zarząd, Komisja Rewizyjna oraz Starostowie Sekcji Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po posiedzeniu uczestnicy oraz goście przeszli do MCK SOKÓŁ, gdzie odbyła się jubileuszowa gala, którą rozpoczęła informacja o 10-letniej działalności Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz prezentacja multimedialna.

Prezes Stowarzyszenia Wiesława Borczyk wraz z Przewodniczącą Rady Programowo-Naukowej SUTW prof. dr hab. Zdzisławą Zacłoną z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odebrały Odznakę Honorową „Za Zasługi Dla Ochrony Praw Człowieka”, nadaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Jerzy Wituszyński wraz z wiceprzewodniczącym Stefanem Chomoncikiem wręczyli Stowarzyszeniu Tarczę Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”, a starosta Jan Golonka - Złote Jabłko Sądeckie. Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku również przyznał swoje odznaczenia. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. prezydent Ryszard Nowak i wiceprezydent Bożena Jawor. 

Obecna na uroczystości wiceprezydent Bożena Jawor, w imieniu władz miasta, przekazała prezes Wiesławie Borczyk gratulacje i pamiątkowy obraz. „Aby powstało takie dzieło i trwało 10, 15, 20 lat, to muszą być ludzie, którzy to dzieło rozpoczną. Muszą to być ludzie z pasją, ludzie którzy potrafią poświęcić swój czas, który jest rzeczą najdroższą dla każdego człowieka. Muszą to być ludzie, którzy potrafią podzielić się swoim doświadczeniem. I właśnie tacy ludzie znaleźli się w Nowym Sączu 10 lat temu. Serdecznie dziękuję za to pani prezes. Gratuluję również słuchaczom, że zechcieli przyjść i nie być tylko biernymi słuchaczami, ale też działać. Ważne jest również, że wszyscy razem czujecie obok siebie drugiego człowieka i to jest chyba najważniejsze osiągnięcie tego dzieła, które na dzień dzisiejszy ma dziesięć lat” – mówiła wiceprezydent Bożena Jawor.

Wystąpieniom i gratulacjom nie było końca, a jubileusz zakończył się uroczystym koncertem Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2014-03-31 11:52:00

Warto zobaczyć:

Centrum Informacji Turystycznej Budżet obywatelski Nowego Sącza dotacje-ochrona-srodowiska Zwiazek Powiatów Polskich Programy realizowane ze środków z budżetu państwa e-PUAP Nowosądeckie Forum Seniorów Nowosądecka Karta Rodziny Interwencja w sprawach nieporządku na terenach miejskich Stowarzyszenie Sądecki Obszar Funkcjonalny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze Realizujemy zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Młodzieżowa Rada Miasta Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Copyright © 2002-2025 Urząd Miasta Nowego Sącza WCAG 2.0 (Level AAA) W3C

Polityka Prywatności i Cookies