Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
9 września na stadionie MKS Sandecja stanęły naprzeciwko siebie młodzieżowe reprezentacje Włoch i Polski (U19). Międzypaństwowy pojedynek mógł się podobać, a kibice zgromadzeni przy Kilińskiego nie narzekali na brak emocji. Polska, niestety straciła drugiego gola w doliczonym czasie gry. Ostatecznie nasza młodzieżówka uległa Włochom 1:2.
Mecz dostarczył widzom sporo emocji. Od pierwszych minut charakter pokazali reprezentanci Polski stwarzając już w 6. minucie pierwszą groźną akcję. Niestety goście nie pozostawali dłużni, a pierwsze 30 minut można uznać za dosyć wyrównane po obu stronach boiska. Pierwsza bramka zasiliła jednak konto
Włochów. W 31. minucie Vittorio Parigini otrzymał bardzo dobre podanie i pewnie w polu karnym pokonał polskiego bramkarza Maksymiliana Stryjka.
Polacy odpowiedzieli w drugiej połowie. W 55. minucie, po dosyć przypadkowym podaniu piłka trafiła do Kamila Dankowskiego. Ten pewnie dośrodkował, a piłkę w bramce umieścił Oskar Zawada. Kiedy wydawało się, że polska reprezentacja dotrwa do końca z remisem, w 3. minucie doliczonego czasu gry decydujący cios zadał Davide Calabria, który wykorzystał podanie z lewego skrzydła.
Ostatecznie w rywalizacji młodzieżowych drużyn U19 Włochy pokonały Polskę 2:1.
Warto podkreślić, że międzypaństwowy mecz zgromadził na stadionie MKS Sandecja sporą grupę kibiców.
Autor: -
Dodano: 2014-09-10 09:05:09