Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
W najbliższą niedzielę na płycie sądeckiego rynku zakończy się - trwający od 16 września - Festiwal EKOlokalny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców przed ratusz w godzinach 10:00-16:00, gdzie w ramach II Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego przygotowane zostały liczne atrakcje.
Przez dwa tygodnie Nowy Sącz zmienił się w ekologiczną stolicę Małopolski. Program festiwalu obfitował w atrakcje, głównie dla dzieci i młodzieży z nowosądeckich szkół. Finał festiwalu przyjmie formę otwartej imprezy, w której będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta i przybyli goście.
Podczas finału II Sądeckiego Jarmarku EKOlokalnego nie zabraknie ekologicznych atrakcji. W programie animacje dla najmłodszych, prowadzone przez Animaniaka - akadamia baniek mydlanych, eko kolorowanki wspólne wykonywanie siankowych stworków. Prelekcje dotyczące aktywnych form spędzania czasu wygłoszone przez przedstawicieli Sądecko-Podhalańskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz opowieści o oryginalnym sporcie uprawianym na Popradzie, tzw. SUPach. Wydarzenie urozmaici także pokaz właściwego oswajania psów przygotowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz ekologiczna pogadanka na temat m.in. jakości wody, prowadzona przez firmę Equa. Przedstawiciele Storeko opowiedzą zgromadzonym dlaczego warto pić sok z młodego jęczmienia, natomiast Młodzi Aktywni Sądeczanie już tradycyjnie przeprowadzą EKOinterakcję. Z pewnością podczas finału będzie ciekawie, kolorowo i ekologicznie!
Sądecki Festiwal EKOkolokalny został zorganizowany przez stowarzyszenie Humaneo z Nowego Sącza w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Dla Miasta. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Autor: -
Dodano: 2014-09-26 13:46:04