Kontakt: Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 443 53 08, +48 18 44 86 500

Piątek, 03 października 2025 r.    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Jan

Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta

Inauguracja Forum Trzeciego Wieku w MOK

Prezydent Ryszard Nowak wziął udział w inauguracji Forum Trzeciego Wieku, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Uroczystego otwarcia wydarzenia dedykowanego seniorom dokonał Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Spotkanie poprowadziła Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk.  
 


- Jest mi niezwykle miło stać tutaj przed państwem, bo z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, z tym fantastycznym fenomenem społecznym mam związek nie od dziś -
mówił wicepremier Gowin. - Ten ruch, te inicjatywy, które Państwo tworzycie są wielkim, społecznym dobrem. To nie jest tak, że państwo jesteście tylko słuchaczami, wy jesteście również skarbnicą mądrości i jesteście wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia. 
Jarosław Gowin podkreślił, że rola i misja Uniwersytetów Trzeciego Wieku będzie doceniana niezależnie od tego jaki obóz polityczny trzyma w swoich rękach ster władzy. - To co dobre trzeba wspierać - zaznaczył wicepremier.
 


Prezydent Ryszard Nowak zadeklarował dalsze wsparcie i współpracę ze środowiskami senioralnymi. - Jestem przekonany, że przy tej aktywności, którą widzę na co dzień osiągniemy te efekty, które są zamierzone zarówno z państwa strony, jak i samorządu. Deklaruję dalszą współpracę i chęć rozwiązywania wspólnych problemów. Mam również przekonanie co do tego, że z roku na rok będziemy mogli państwu oferować coraz więcej, ale też chcemy czerpać z państwa doświadczeń - mówił prezydent Ryszard Nowak. - Wasze doświadczenie to bogactwo, które należy wykorzystać i mam nadzieję, że razem będziemy z niego czerpać.    
 

W inauguracyjnej sesji Forum Trzeciego Wieku, które odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, wzięli również udział między innymi były Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Starosta Nowosądeckie Marek Pławiak. Gościem honorowym wydarzenia był Leif Hallberg, Honorowy Prezydent Europejskiej Unii Seniorów (Szwecja). Wydarzenie otworzył panel dyskusyjny pt. "Polityka senioralna wyzwaniem dla Europy. Szanse i bariery starzejącego się społeczeństwa". 
 

Tegoroczna edycja Forum Trzeciego Wieku gromadzi ponad 200 uczestników z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii oraz Włoch. Główne tematy poruszane podczas paneli dyskusyjnych to aktywizacja środowisk senioralnych i ich rola we współczesnym społeczeństwie. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski
Dodano: 2016-09-07 23:10:55

Warto zobaczyć:

Centrum Informacji Turystycznej Budżet obywatelski Nowego Sącza dotacje-ochrona-srodowiska Zwiazek Powiatów Polskich Programy realizowane ze środków z budżetu państwa e-PUAP Nowosądeckie Forum Seniorów Nowosądecka Karta Rodziny Interwencja w sprawach nieporządku na terenach miejskich Stowarzyszenie Sądecki Obszar Funkcjonalny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze Realizujemy zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Młodzieżowa Rada Miasta Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Copyright © 2002-2025 Urząd Miasta Nowego Sącza WCAG 2.0 (Level AAA) W3C

Polityka Prywatności i Cookies