Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
W Domu Pomocy Społecznej w Zawadzie po raz 19. odbyło się Pożegnanie Lata. Coroczne spotkania pracowników i podopiecznych DPS są okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. W tegorocznym festynie uczestniczyli Zastępca Prezydenta Wojciech Piech, pełnomocnik Prezydenta ds. społecznych Leszek Langer, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla, dyrektorzy DPSów z ościennych gmin i powiatów oraz ich podopieczni.
Zebranych na XIX Pożegnaniu Lata gości powitał dyrektor tamtejszego DPSu Marek Porębski. - Nasze spotkanie organizowane jest w celu integracji, wspólnej zabawy i nawiązania nowych znajomości. Ten festyn odbywa się cyklicznie. W tym roku ma jednak szczególny wymiar, ponieważ zaczniemy festyn w lecie, a skończymy w jesieni, okazuje się, że o godz. 16:21 dzisiaj zaczyna się astronomiczna jesień. W ten sposób będzie to chyba najdłuższy festyn w historii naszego miasta - powiedział Marek Porębski.
- Na zewnątrz ziąb, który zwykle pojawia się na przełomie lata i jesieni, natomiast tutaj czuć ciepło serc wszystkich osób, które się tu zgromadziły - pracowników i ich podopiecznych. Myślę, że z tym ciepłem będzie nam łatwiej przeżyć chłody zbliżającej się zimy. Gratuluję Panu Dyrektorowi tej inicjatywy, ponieważ sprzyja ona integracji. Pielęgnujmy w sobie to ciepło, zrozumienie i empatię, która w państwa pracy jest tak niezbędna. Życzę Państwu wszystkiego dobrego - powiedział Wojciech Piech.
Przed zebranymi na Pożegnaniu lata gośćmi, jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści z zespoły Rytrzoki, który pielęgnują i promują tradycję lokalnego folkloru.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2016-09-22 21:07:41