Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Przedstawiciele samorządów subregionu sądeckiego spotkali się w Podegrodziu na kolejnym posiedzeniu Forum Subregionalnego (10 lutego). Zasadniczym tematem spotkania była kwalifikacja merytoryczna projektów dotyczących wsparcia infrastruktury ochrony zdrowia. Władze Nowego Sącza reprezentował zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech.
W spotkaniu udział wzięli także dyrektor Wydziału Środowiska Marta Wieciech-Kumięga i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek. Przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego złożyli najpierw sprawozdanie z realizacji Subregionalnego Programu Rozwoju za rok 2016.
Dofinansowanie w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju cieszyło się i cieszy nadal dużym zainteresowaniem. Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, zachowanie i ochrona środowiska, wspieranie zrównoważonego transportu, walka z ubóstwem i dyskryminacją to tylko niektóre obszary, w których podmioty z naszego subregionu realizowały w ubiegłym roku 383 projekty z dofinansowaniem na poziomie 1,1 mld złotych.
Kwalifikacji merytorycznej podlega już prawie 900 nowych wniosków. Podczas spotkania w Podegrodziu samorządowcy zajęli się projektami w ramach Poddziałania 12.1.3 Infrastruktura Ochrony Zdrowia o Znaczeniu Subregionalnym. Kwalifikacji merytorycznej poddane zostały tzw. karty projektów subregionalnych. Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia służyć mają nie tylko mieszkańcom konkretnych miejscowości, ale całego subregionu sądeckiego.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-02-10 14:26:37