Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Sądecka misja gospodarcza na Ukrainie
Ośmioosobowa delegacja nowosądeckich przedsiębiorców wraz z gospodarzem Nowego Sącza prezydentem Józefem Antonim Wiktorem przebywała przez dwa dni w zaprzyjaźnionym z naszym miastem Stryju na Ukrainie.
W delegacji uczestniczyli: Grzegorz Sus - dyrektor Nowosądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który reprezentował firmy z branży przetwórstwa papierniczego, handel artykułami do opakowań, Robert Rams i Paweł Ogórek - firma "RAMEX" – handel materiałami budowlanymi, spedycja, Jacek Zaczyk - firma handlująca bydłem i mięsem, Jan Plata - firma "Kryształ" - producent luster i szkła, Tomasz Niedziński - producent mebli, wyposażenie sklepów w meble, Piotr Wolak - firma "Volpex", handel artykułami przemysłowymi, zaopatrzenie przemysłu, produkcja narzędzi dla przemysłu.
Sądeczanie przyjęci byli bardzo serdecznie. Przeprowadzili szereg rozmów z tamtejszymi biznesmenami. Zwiedzili kilka zakładów produkcyjnych. Byli mi.in w drukarni, fabryce mebli, hucie szkła. Spotkali się z handlowcami.
Ukraińscy partnerzy są zainteresowani wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi. Zwłaszcza w branży produkcji materiałów budowlanych. W tamtejszych sklepach sporo jest polskich towarów. Utrudnieniem w rozwoju wymiany handlowej są przepisy celno–dewizowe.
Sądecka delegacja przyjęta też była przez gospodarzy Stryja, na czele z merem miasta Wasilijem Fedorowem Dmytryszynem.
Sądeccy biznesmeni oczekują na rewizytę Ukraińców, do której ma dojść w styczniu przyszłego roku. Mają też nadzieję, że na kolejnym spotkaniu dojdzie do ukonkretnienia wzajemnych oczekiwań i może do finalizowania wspólnych działań.
Autor: -
Dodano: 2005-11-17 00:00:00
Zobacz też najnowsze aktualności
lub