Kontakt: Rynek 1, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 443 53 08, +48 18 44 86 500

Piątek, 03 października 2025 r.    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Jan

Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta

Google - partnerem wielkiej kampanii społecznej promującej sądeckie uczelnie

Kolejny etap społecznej kampanii promującej studia w Polsce, a w szczególności w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Kampania promocyjna trwa już od kilku tygodni. 400 bilbordów widocznych w największych polskich miastach zachęca młodych ludzi do pozostania w kraju i wybrania studiów na polskiej uczelni w tym w WSB w Nowym Sączu.


zdjęcie zamieszczono dzięki uprzejmości WSB-NLU

Od dzisiaj dodatkową zachętą do wybrania sądeckiej uczelni jako miejsca zdobywania wiedzy ma być współpraca z "Google".
WSB jako pierwsza i jedyna uczelnia w Europie Środkowej, rozpoczęła partnerską współpracę z Google. Google - jest Partnerem, z którym uczelnia będzie rozwijać nowoczesne systemy komunikacji. "To ma także bardzo duże znaczenie dla miasta dla Nowego Sącza - mówi prezydent Ryszard Nowak. Nowy Sącz znalazł się obok takich ośrodków jak Harward, Oxford, z którymi Google zechciało współpracować. Google przestało wyszukiwać, bo znalazło to, co szukało, właściwe miejsce - Nowy Sącz. Miejmy nadzieję, że w Nowym Sączu swoje miejsce odnajdzie wielu młodych ludzi".



Współpraca z Google- to strategiczna decyzja polsko-amerykańskiej uczelni. Jest ona kluczowym uzupełnieniem do tworzonego w Nowym Sączu Parku Naukowo-Technologicznego- uważa rektor WSB Krzysztof Pawłowski.
Współpracę rozpoczęto od zaoferowania studentom dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań wspomagających komunikację na kampusie. Dzięki "Google Apps for Education". Pojemność skrzynek pocztowych studentów i absolwentów WSB-NLU wzrośnie do ponad 2 gigabajtów, co pozwoli na archiwizacje wiadomości bez konieczności ich usuwania. Użytkowników GMail chronią przed spamem specjalne filtry. Osoby, które zintegrują swoje harmonogramy z Google Calendar, będą otrzymywały sms’y przypominające im o ważnych wydarzeniach. Tą drogą będą przekazywane, m.in. informacje o wykładach, ćwiczeniach i terminach zaliczeń – adresat zdecyduje, z jakim wyprzedzeniem chce dostać przypomnienie.



Nadal kampanię społeczną mającą na celu przekonanie młodzieży, że na tle Europy nasze rodzime ośrodki akademickie dysponują nie gorszymi, jeżeli nawet nie lepszymi warunkami do rozwijania kariery naukowej i zawodowej wspierać będą bilbordy przedstawiające "owieczki" i hasło "Wypasiony klimat na studia". Ponadto na ulicach dużych polskich miast pojawi się 200 nowych bilbordów z hasłem "Wyszukany klimat na studia".



Posłuchaj reklamy radiowej - NLU_spot.wav


Tekst: Małgorzata Grybel

Autor: -
Dodano: 2007-02-01 00:00:00

Warto zobaczyć:

Centrum Informacji Turystycznej Budżet obywatelski Nowego Sącza dotacje-ochrona-srodowiska Zwiazek Powiatów Polskich Programy realizowane ze środków z budżetu państwa e-PUAP Nowosądeckie Forum Seniorów Nowosądecka Karta Rodziny Interwencja w sprawach nieporządku na terenach miejskich Stowarzyszenie Sądecki Obszar Funkcjonalny Punkt konsultacyjno-informacyjny programu Czyste Powietrze Realizujemy zadanie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Młodzieżowa Rada Miasta Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Copyright © 2002-2025 Urząd Miasta Nowego Sącza WCAG 2.0 (Level AAA) W3C

Polityka Prywatności i Cookies