W Nowym Sączu, na płycie Rynku odbył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 14.00 do 20.00 trwały koncerty muzyczne, zakończone pokazem sztucznych ogni. Tuż przed godziną 20.00 prowadzący koncert Dariusz Ryś nawiązał telewizyjne połączenie z głównym sztabem WOŚP i sądeczanie wspólnie z Jurkiem Owsiakiem odliczali sekundy przed wystrzeleniem „światełka do nieba”. Gwiazdą tegorocznego sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zespół KOMBII, który wykonał największe przeboje z całego okresu działalności formacji.
Piosenki, wraz z Grzegorzem Skawińskim śpiewały co najmniej trzy pokolenia sądeczan.
Otwierająca sądecki finał WOŚP – wiceprezydent Bożena Jawor pozdrowiła zebranych na płycie Rynku mieszkańców miasta i życzyła aby idea otwartego serca, tak bardzo charakterystyczna dla akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka nie była tylko jednodniowym wydarzeniem. Pani wiceprezydent zachęcała do otwartości serc na drugiego człowieka – przez cały rok.
Nad przebiegiem imprezy czuwała Marta Jakubowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury wraz ze sztabem wolontariuszy. Na sądecki finał WOŚP przybyli także parlamentarzyści: poseł Arkadiusz Mularczyk i senator Stanisław Kogut. Do akcji przyłączyła się tradycyjne sądecka Komenda Miejska Policji i Straż Miejska. Podczas finału licytowano przedmioty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maskotki „Poliki”, a także nakrycia głowy brytyjskich policjantów. Zlicytowano m.in. przekazane sztabowi przez prezydenta Nowaka - akt lokacyjny miasta i encyklopedię z autografem prezydenta.
Podczas licytacji sprzedano również piłkę nożną z autografami znanych piłkarzy, ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Miasta - Artura Czerneckiego. Ponadto młodzież chętnie brała udział w licytacji przedmiotów z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.