Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
W Tarnowie w dniach 25-26 lutego 2010 roku odbyła się VI Konferencja „Państwo w mikro- i makroskali 2010”, w której na zaproszenie organizatorów udział wzięli prelegenci z Nowego Sącza. Krzysztof Pawłowski Prezydent Wyższej Szkoły Biznesu-NLU wygłosił prezentację pt. „Uniwersytet czwartej generacji”, Wojciech Piech Pełnomocnik Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. Systemów Zarządzania Jakością wygłosił prezentację pt. „Rewitalizacja administracji publicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju” oraz Krzysztof Wnęk Prezes Zarządu Parku Technologicznego - Miasteczko Multimedialne wygłosił prezentację pt. „Miasteczko Multimedialne – inwestycja w przyszłość”.
![]() | ![]() | ![]() |
Jak powiedział Wojciech Piech: „Podczas tegorocznej konferencji debatowano nad stanem współpracy między administracją publiczną, nauką a biznesem w zakresie transferu wiedzy i technologii, innowacyjności i rozwojem gospodarki opartej na wiedzy pod hasłem Złoty trójkąt: gospodarka – nauka – samorząd. Prelegentami i patronami konferencji byli z jednej strony przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, z drugiej zaś - największych przedsiębiorstw i uczelni wyższych w Polsce.”
Wśród uczestników konferencji był również Józef Kaczmarczyk Radny Miasta Nowego Sącza, który powiedział: „Fakt, że pośród naprawdę znakomitych prelegentów tej bardzo prestiżowej konferencji, objętej patronatem honorowym kilku ministrów, znaleźli się również sądeczanie to dowód dużego uznania dla osiągnięć Nowego Sącza w ostatnich latach”.
Celem konferencji organizowanych od 2005 roku jest popularyzacja dobrych praktyk w nowoczesnym zarządzaniu sektorem publicznym w duchu dialogu między administracją rządową i samorządową, biznesem a nauką i organizacjami pozarządowymi.
Konferencje organizowane są przez Tygodnik Menedżerów i Informatyków "Computerworld", którego wydawcą jest IDG Poland SA - to polski oddział największego na świecie międzynarodowego koncernu wydawniczego w branży komputerowej - International Data Group - wydającego 300 czasopism w 80 krajach świata.
Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2010-03-01 13:09:44