Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Biskup Władysław Bobowski odebrał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Przewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki podziękował biskupowi za lata kapłaństwa i posługi biskupiej.
„Z Twojej poręki,duchowy ojczetarnowskich alumnów, wyszło wielu zacnych i gorliwych księży, z którymi spotykaliśmy się i spotykamyw sądeckich parafiach. Twoja praca, Twoje zabiegi i myśl duszpasterska wzrasta w Duszpasterstwie Rodzin, Młodzieży oraz osób konsekrowanych izgromadzeniach zakonnych. Wszystkie te obszary duchowego życia kościelnego i cywilnego ogarniasz swoją troską i modlitwą wypełniając z oddaniem powierzone Ci obowiązki” - mówił przewodniczący. Przypomniał słowa biskupa Wiktora Skorca, który o odznaczonym Tarczą Herbową mówił: „Biskup Władysław zbliżał się do ludzi, aby nawiązać z nimi zbawczy dialog, w którym łączył prawdę z miłością, zrozumienie z dobrocią; jasność wyrażania się połączył z pokorą i łagodnością, roztropność z zaufaniem, co czyniło go duchowym ojcem i przyjacielem...Byłeś i jesteś zawsze kapłanem i biskupem na „tak” wobec wezwań Boga i ludzi”.
Ks. biskup Władysław Bobowski podziękował za wyróżnienie i skromnie stwierdził, że jego praca to posługa kapłańska i wszystko co robi, robi z myślą o bliźnim a nie dla zaszczytów i odznaczeń.
Następnie zabrzmiało „Sto lat” w wykonaniu chóru im. Jana Pawła II. Był czas na wystąpienia zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele parlamentarzystów: poseł Arkadiusz Mularczyk i senator Stanisław Kogut. W uroczystości wziął udział prezydent Ryszard Nowak wraz z wiceprezydentem Jerzym Gwiżdżem, Krzysztof Pawłowski – Honorowy Obywatel Miasta, księża, radni i zaproszeni goście.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Autor: -
Źródło: Biuro Prasowe
Dodano: 2010-06-22 15:38:34