Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Jak co roku od 11 lat, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na tron Piotrowy w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski.
W tym roku przypadł 9 października. Głównym przesłaniem tegorocznych obchodów było podziękowanie Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlitwa o jego kanonizację.
Hasło XI Dnia Papieskiego, zatwierdzone przez Episkopat Polski, brzmi: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.
![]() | ![]() |
Poczta Polska wspólnie z Urzędem Miasta Nowego Sącza wydała z tej okazji okolicznościową kartkę pocztową przedstawiającą fragment pomnika JP II usytuowanego na płycie sądeckiego Rynku oraz dwa pamiątkowe stemple filatelistyczne. Stemple zaprojektował Tadeusz Łagan. Walory są do nabycia na Poczcie Głównej i Poczcie Kolejowej w Nowym Sączu.
![]() | ![]() |
Filateliści zapewne będą „polować” na stemple z pierwszych dni ich stosowania, bowiem wkradł się w napisach niewielki błąd, co podnosi wartość walorów.
Autor: -
Dodano: 2011-10-13 13:40:30