Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II w uroczystej procesji z bazyliki św. Małgorzaty zostały wniesione do Zakładu Karnego w Nowym Sączu. W uroczystości uczestniczył prezydent Ryszard Nowak oraz parlamentarzyści Stanisław Kogut i Andrzej Czerwiński, dyrekcja i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz więźniowie.
Mszy św. przewodniczyli ks. prałat Jan Piotrowski, o. Mirosław Depko – kapelan Zakładu Karnego w Nowym Sączu, ppłk. ks. Andrzej Gut - kapelan Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego o. Andrzej Wachowski.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
W homilii ks. prałat Jan Piotrowski przypomniał słowa Ojca Świętego jakie skierował do więźniów Zakładu Karnego w Płocku. "Moją misją jest budzić w ludziach - zwłaszcza w ludziach, którzy tego najbardziej potrzebują - pamięć o tym, że zostali stworzeni na obraz Boży. Moją misją jest głosić ludziom, nawet największym grzesznikom, że Bóg jest bogaty w miłosierdzie i że Jezus Chrystus najwięcej serca okazywał celnikom i jawnogrzesznicom- mówił w Płocku Ojciec Św. Dziś - dodał kustosz bazyliki, kiedy relikwie Jana Pawła II zagoszczą w kaplicy więziennej zadajemy sobie pytanie: jaki jest sens tej obecności, czemu i komu ona posłuży? Każdy niech szuka odpowiedzi we własnym sumieniu."
Po zakończonej mszy św., wszyscy zgromadzeni ucałowali relikwie bł. Jana Pawła II, następnie w przy pomniku Jana Pawła II na sądeckim Rynku funkcjonariusze i więźniowie złożyli kwiaty. Potem relikwie w specjalnie wykonanym relikwiarzu, zostały przeniesione w procesji ulicami miasta i złożone w kaplicy więziennej.
Autor: -
Dodano: 2011-10-21 09:56:23