Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Mirosław Witkowski zwyciężył w kolejnej edycji konkursu „Mój sposób na biznes”. Drugie miejsce zajął Rafał Wójs ImPress PR & Event, a trzecie Wojciech Jurkiewicz „GRUBE RYBY” RYBY I OWOCE MORZA. Wyróżnienia otrzymali: ZPP Materspec s.c J. Kulpińskiego i J. Kurka – producent tworzyw teflonowych, Restauracja „4 pory roku” Antoniego Rolki, Salon Urody “Oaza Piękna” Grażyny Zaweracz i Firma "Maldoror" Grzegorza Matląga, która zajmuje się projektowaniem i produkcją odzieży. Przy wyborze laureata jury brało pod uwagę m.in.: motywy podjęcia decyzji o uruchomieniu własnej firmy, przezwyciężanie problemów, innowacyjność i planowanie rozwoju. Oceniane były takie elementy jak poziom aktywności i zaangażowanie właściciela w funkcjonowanie firmy i jej wpływ na otoczenie, a zwłaszcza tworzenie nowych miejsc pracy. Statuetki i nagrody wręczyli wiceprezydenci: Bożena Jawor i Jerzy Gwiżdż, Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych Marta Mordarska oraz Stanisława Skwarło - dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy. Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż gratulował laureatom pomysłu i życzył sukcesu w rozwoju firm. „Mój sposób na biznes to sposób na życie - mówił wiceprezydent. Warto podejmować ryzyko, inwestować. Życzę powodzenia w dalszej działalności”.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
O swoim „sposobie na biznes” opowiadał Kazimierz Pazgan prezes Firmy Konspol. „Swoją przygodę z biznesem rozpocząłem w latach siedemdziesiątych. Wcześniej grałem na weselach. Potem wziąłem w ajencję kwiaciarnię. Było kilka dni w roku, że zarabiałem na małego fiata - mówił prezes Konspolu.
Później zainwestowałem w fermy drobiu i zacząłem zarabiać jeszcze więcej. Czasy nie były łatwe, był stres, a władze patrzyły na ręce i prowadziły kolejne kontrole. Przyszedł stan wojenny, na Polskę nałożono embargo, nie docierała amerykańska pasza, a nasza nie nadawała się do przemysłowej produkcji drobiu. Udało mi się przezwyciężyć i te problemy. Firma rozwijała się pomimo inflacji i niesprzyjających przepisów. I udało się. Najważniejsze w biznesie są odwaga i konsekwencja” - mówił Kazimierz Pazgan.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
IV edycję konkursu „Mój sposób na biznes” zakończył mini koncert laureata pierwszego miejsca Mirosława Witkowskiego, który podziękował Kapitule Konkursu za uznanie jego osiągnięć i zapewnił, że jego agencja będzie się rozwijać i rozsławi Nowy Sącz poza jego granicami.
Autor: -
Dodano: 2011-11-18 10:53:21