Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Dyrektorzy instytucji działających w obszarze polityki społecznej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza spotkali się w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza na kolejnym już posiedzeniu Akademii Projektów zainicjowanej w 2008 roku przez Martę Mordarską, Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Społecznych.
Akademia Projektów to przedsięwzięcie służące uruchomieniu efektywnej współpracy jednostek publicznych, organizacji pozarządowych i innych instytucji działających w obszarze polityki społecznej miasta, celem pozyskiwania przez nie pozabudżetowych środków finansowych (głównie w postaci tzw. mikrograntów) na realizację różnego rodzaju zadań projektowych z zakresu polityki społecznej.
Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej, Pełnomocnicy: ds. Romów i ds. Osób Niepełnosprawnych oraz dyrektorzy wraz ze współpracownikami Zespołu Świetlic Środowiskowych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin, Domów Pomocy Społecznej, Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Sądeckiego Urzędu Pracy.
Tematyka spotkania dotyczyła najważniejszych konkursów i dotacji dających możliwość pozyskania funduszy zewnętrznych w roku 2012. Padło wiele propozycji wspólnych inicjatyw oraz szeroko pojętej współpracy.
Podczas spotkania wspomniano również o inicjatywach i projektach już realizowanych m.in. o projektach „Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces!” oraz Leonardo da Vinci, konkursach 3B i Mój sposób na biznes, corocznym przeglądzie „Pod skrzydłami orła” i wielu innych. Projekty te na pewno będą kontynuowane również w roku bieżącym.
Przedstawiono także harmonogram różnych „dni” o zasięgu międzynarodowym lub europejskim, podkreślających wagę problemów społecznych, specjalne wydarzenia, osoby lub grupy społeczne i zawodowe, które wymagają upamiętnienia lub nagłośnienia problemu. Nie zapomniano również o ogłoszonym decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. W tej kwestii również zaplanowano szereg działań, mających na celu integrację pokolenia juniorów z pokoleniem seniorów.
Na koniec Marta Mordarska podsumowała wszystkie ustalenia, wypracowane w toku obrad oraz ze swojej strony zapewniła o pomocy we wszystkich szczytnych inicjatywach podejmowanych na rzecz sądeczan.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Autor: -
Źródło: BIuro Prasowe
Dodano: 2012-01-27 09:01:32