Kategoria: Komunikaty Biura Prezydenta
Pani Maria Zachwieja obchodziła dzisiaj swoje setne urodziny. Z tej okazji wiceprezydent Bożena Jawor złożyła w imieniu władz miasta, prezydenta Ryszarda Nowaka, jubilatce najserdeczniejsze życzenia. "Zdrowia, opieki ze strony najbliższych, pogody ducha i tak wspaniałej kondycji"- mówiła wiceprezydent.
Życzenia przekazała również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Antkiewicz-Wójs.
Pani Maria chociaż kończy sto lat, to zupełnie nie wygląda na swój wiek.Jest w doskonałej formie. Jak podkreślała, wszystkie czynności wykonuje sama. "Praca, ruch i rodzina – to jest to, co trzyma mnie w tak dobrej kondycji. Od najmłodszych lat tańczyłam w zespole regionalnym. Uwielbiam czytać książki. Mam doskonałą pamięć. Jedynie słuch, od czasu, do czasu szwankuje"- mówiła z uśmiechem Jubilatka.
Pani Maria urodziła się w Szczawnicy. Los sprawił, że przez trzydzieści lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Siedem lat temu wróciła do Nowego Sącza, gdzie mieszka wraz z córką Kazimierą i zięciem Tadeuszem. Jest mamą dwóch córek, ma dwoje wnucząt i dwoje prawnucząt. „Uśmiechnięta, energiczna, samodzielna i szczęśliwa - mówi córka Kazimiera. Mama sama chodzi do kościoła, dużo się modli. Ma określony rytm dnia, którego się trzyma i dzięki temu jest zdrowa i silna.” Z okazji urodzin rodzina oraz przyjaciele przygotowali dwa torty;jeden z napisem 100 lat, a drugi 200 lat. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania urodzinowego „Sto lat”.
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
Autor: -
Dodano: 2013-08-28 15:01:09