Kategoria: Media informują
Dyrektor pod kontrolą
Kontrola przeprowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wydział Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Nowego Sącza wykazała nieprawidłowości księgowe w Domu Pomocy Społecznej na ul. Nawojowskiej 155. Pracę może stracić księgowa. Dyrektor DPS będzie pod kontrolą.
- Nieprawidłowości polegały na tym, że wymieniano fundusze między DPS i działającym przy nim domem dziennego pobytu, co było niezgodne z przepisami. To odrębne placówki, a sposób prowadzenia w nich księgowości nazwałbym bałaganiarstwem - powiedział Stanisław Kaim, zastępca prezydenta Nowego Sącza. Odpowiedzialny za opiekę społeczną Kaim domaga się zwolnienia księgowej, decyzję pozostawiając jednak jej przełożonemu.
Konsekwencje ma ponieść także dyrektor placówki. Do końca roku nadal będzie pełnił swoją funkcję, jednak wiceprezydent zamierza bacznie przyglądać się jego pracy. Rozważa możliwość ukarania go naganą za dotychczasowe błędy.
Dyrektora Mariana Morańskiego nie zdołaliśmy wczoraj poprosić o komentarz.
Władze miasta zapowiadają od przyszłego roku reorganizację obu istniejących w mieście domów pomocy społecznej. Placówki te miałyby zostać połączone w jedną, wspólnie z domem dziennego pobytu, działającym przy jednej z nich. Pracą około 150-osobowego zespołu miałby pokierować jeden dyrektor, wyłoniony w drodze konkursu. Część pracowników administracji mogłoby wówczas zostać przesuniętych do opieki nad pensjonariuszami. Jak zapowiada Kaim, prezydent w najbliższym czasie wystąpi do wojewody o zgodę na reorganizację placówki.
(MON)
Autor:
Źródło: Dziennik Polski
Dodano: 2003-09-09 00:00:00
Zobacz też najnowsze aktualności
lub