Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

W Nowym Sączu powstaje największy pumptrack w Polsce!

To znakomita informacja dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze - z inicjatywy prezydenta Ryszarda Nowaka przy ulicy Piłsudskiego rozpoczęła się budowa pumptracka! W bliskim sąsiedztwie mostu 700-lecia powstają cztery tory rowerowe, które zapewnią znakomitą zabawę zarówno dla najmłodszych, początkujących, jak i profesjonalistów. Warto dodać, że będzie to największy tego typu obiekt w Polsce i będzie gotowy przed końcem wakacji.
 

fot. zdjęcia przykładowej realizacji pumptrackaZabawa dla dzieci i początkujących 

Szczególnie ważny jest fakt, że powstający pumptrack będzie miejscem doskonałej zabawy dla najmłodszych, a także dla osób początkujących. W tej kategorii po stronie zachodniej powstają dwa tory, które będą służyć młodym użytkownikom - amatorom jazdy terenowej na rowerze. Długość obu torów przekraczać będzie 150 m. 
 


Problemu z poruszaniem się po trasach nie będą mieli również posiadacze deskorolek, rolek czy hulajnog. Wszystko w bezpiecznej formie dla każdego, kto będzie miał ochotę na odrobinę szaleństwa.  
 

Tuż obok torów dla dzieci i początkujących zostanie zlokalizowany plac z przeszkodami terenowymi do jazdy rowerem. Jego powierzchnia to ponad 200 m2, a wśród przeszkód znajdziemy kładki drewniane czy równoważnie. Poszczególne elementy będą zróżnicowane pod względem stopnia trudności. 
 


Do organizacji zawodów i dla profesjonalistów 

Szerokie podejście do projektu spowodowało, że tor typu pumptrack umożliwiający organizację zawodów oraz tor profesjonalny będzie miejscem dla bardziej zaawansowanych użytkowników wszystkich grup wiekowych. Będą to oddzielne pętle połączone górą startową oraz łącznikami, po to aby w jak najwyższym stopniu wykorzystać potencjał całego miejsca. Długość toru do organizacji zawodów to 115 m, natomiast tor profesjonalny będzie miał aż 210 m. Na obu torach pojawią się tzw. muldy napędzające. 
 


Także w tym przypadku użytkownicy będą mogli poruszać się nie tylko na rowerach, ale także na deskorolkach i rolkach, co daje pełną swobodę w doborze sprzętu oraz formy spędzania czasu na poszczególnych torach.
 


Siatkówka plażowa oraz oświetlenie

Cieszy fakt, że oprócz użytkowników rowerów, teren pumptracka będą mogli odwiedzać miłośnicy siatków plażowej. Właśnie w ramach tej dyscypliny powstaną dwa boiska o wymiarach 22 x 14 m każde. Dodatkowo powstaną elementy małej architektury, a wśród nich m.in. ławki czy stojaki na rowery. 
 

Dobra informacja jest taka, że budowany pumptrack będzie nie tylko terenem przyjaznym do spędzania wolnego czasu dla rodzin, ale będzie również oświetlony, tak aby ze wszystkich atrakcji można było korzystać także po zmroku.
 

Autor: -
Dodano: 2015-07-23 06:27:36