Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Prezydent Ryszard Nowak i Lech Piasecki o przejeździe Tour de Pologne przez Nowy Sącz

W sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Nowaka z dyrektorem ds. sportowych Lang Team, Lechem Piaseckim. Rozmowa z przedstawicielem głównego organizatora 72. Tour de Pologne dotyczyła przede wszystkim kwestii organizacyjnych podczas przejazdu kolarzy przez Nowy Sącz. Tuż po spotkaniu, o godz. 12:00, w sali reprezentacyjnej odbyła się konferencja prasowa z udziałem sądeckich mediów. 
 

 


- Jest mi bardzo miło gościć w ratuszu Lecha Piaseckiego, znakomitego sportowca i wielokrotnego mistrza, w tym kolarskiego mistrza świata. Spotykamy się dzisiaj, aby przekazać państwu najważniejsze informacje związane z przejazdem wyścigu tour de Pologne przez nowy Sącz w dniach 5-6 sierpnia - powiedział Ryszard Nowak. - Tour de Pologne jest dla nas bardzo wyjątkowym wydarzeniem, a do tego jednym z największych i najważniejszych w ostatnich latach w naszym mieście. Przyjedzie do nas czołówka najlepszych kolarzy na świecie, także tych, którzy startowali w niedawno zakończonym wyścigu Tour de France. Jednocześnie będzie to święto wszystkich kibiców kolarskich, a w ramach imprez towarzyszących odbędzie się wyścig dla najmłodszych adeptów jazdy na rowerze - Nutella Mini Tour de Pologne - dodał prezydent.   
 
Wszystko o tour de Pologne w Nowym Sączu: www.tdp.nowysacz.pl.


Lech Piasecki, dziękując prezydentowi za organizację przejazdu Tour de Pologne przez Nowy Sącz, przedstawił plan przejazdu kolarzy zarówno pierwszego dnia, podczas zakończenia 4. etapu z Jaworzna do Nowego Sącza, a także w ramach startu 5. etapu z Nowego Sącza do Zakopanego.
- Bardzo dziękuję panu prezydentowi i władzom miasta za to, że możemy gościć w Nowym Sączu. Chcę podkreślić, że niewiele jest takich miast w Polsce, które goszczą Tour de Pologne, organizując jednocześnie metę oraz start do kolejnego etapu. Nowy Sącz jest pod tym względem szczególnie wyróżniony - mówił Piasecki podczas spotkania z mediami. - Wyścig niesie nie tylko wielkie emocje sportowe, ale stwarza pewne utrudnienia dla mieszkańców, jednak należy je postrzegać jak najbardziej w aspekcie pozytywnym. W końcu do Nowego Sącza przyjedzie jeden z najważniejszych wyścigow na świecie. Tour de Pologne jest zaliczany do grona 27 najważniejszych wyścigow świata w ramach World Tour. Do tego grona zalicza się Tour de France, Giro di Italia czy Vuelta a Espana. 
 

Poniżej mapki przejazdu kolarzy Tour de Pologne przez Nowy Sącz w dniach 5-6 sierpnia. 

 
[Trasa przejazdu kolarzy w dniu 5 sierpnia]
[Trasa przejazdy kolarzy w dniu 6 sierpnia]

O utrudnieniach w ruchu na terenie Nowego Sącza mówił Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarzadu Dróg oraz miejski koordynator ds. organizacji Tour de Pologne w Nowym Sączu, który zwrócił też szczególną uwagę na ulice, które zostaną na czas przejazdu kolarzy zamknięte już 5 sierpnia od wczesnych godzin porannych. - Pierwsze utrudnienia w ruchu pojawią się 5 sierpnia bardzo wcześnie rano, bo już od godz. 5:00-5:30. Wtedy zostanie zamknięty ostatni kilometr trasy, czyli ulica Prażmowskiego od Lwowskiej poprzez rondo przy moście 700-lecia aż do ulicy Klasztornej. Tam nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu, a objazdy będą kierowane przez ulicę Nawojowską. Ruch w kierunku Grybowa oraz Krakowa w godzinach porannych będzie odbywał się normalnie - mówił dyrektor Mirek. - Następne zamknięcia ulic pojawią się o godzinie 13:00-13:20 i wtedy będą już wyłączone z ruchu wszystkie ulice, którymi przebiegał główny wyścig Tour de Pologne, a także wyścig dla dzieci Nutella Mini Tour de Pologne. 
 

O zabezpieczeniu trasy przejazdu oraz o bezpiecznej organizacji ruchu w trakcie wyścigu mówił także podinsp. Albert Kogut, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Podkreślił, że w pierwszy dzień wyścigu ponad 100 policjantów będzie pełnić służbę podczas zabezpieczenia trasy oraz ulic sąsiadujących. W drugi dzień, podczas startu do 5. etapu Tour de Pologne, nad bezpieczeństwem Sądeczan będzie czuwać ponad 30 funkcjonariuszy. 
 

Podinsp. Albert Kogut w sposób szczególny zaapelował do kibiców kolarskich o ostrożność, rozwagę i objęcie opieką dzieci, zwłaszcza w pobliżu przejazdu kolarzy. Dodał, że sądecka policja jest gotowa na przyjęcie kolarzy w Nowym Sączu i zapewni bezpieczny przejazd samym zawodnikom, a także zadba o bezpieczeństwo mieszkańców. 

 

ORGANIZACJA RUCHU W DNIU 5.08.2015 r.

 • Od godz. 5.30 zamknięcie ruchu ul. Prażmowskiego i Kr. Jadwigi od ul. Lwowskiej do ul. Klasztornej.
 • Objazdy będą prowadzone ulicami: Z kierunku Krynica : ul. Nawojowską – Długosza – Rejtana - Husarska – Kilińskiego – Bulwar Narwiku. 
 • Z kierunku Kraków: ul.Tarnowską – Bulwar Narwiku – Kilińskiego – Bulwar Narwiku – Husarska – Rejtana – Długosza – Nawojowska
  Na kierunku Kraków – Grybów będzie odbywał się ruch ze skrętem z ul.Nowochruślickiej w ul.Lwowską.
 • Od godziny 5:30 będą zamknięte wyjazdy na ul. Prażmowskiego z następujących ulic:  Długoszowskiego, Nadbrzeżnej, Jamnickiej oraz wyjazdy na ul. Królowej Jadwigi z Emilii Plater i ul. Klasztornej.
 • Od godz. 13:00 zamknięte będą dla ruchu ulice: Prażmowskiego, Lwowska na odcinku od Prażmowskiego do Rynku, Rynek, ul. Piotra Skargi, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Krańcowa i Królowej Jadwigi.
 • Objazdy na kierunku Kraków – Krynica będą prowadzone ul. Nawojowską, ul.29 Listopada, Wyspiańskiego, Zieloną, Piramowicza, Wegierską, Obwodnicą Starego Sącza, Papieską, Marcinkowicką do Obwodnicy Północnej, Obwodnicą Północną do skrzyżowania z ul.Tarnowską / Witosa.
 • Zamknięte będą wyjazdy z wszystkich ulic i wjazdów będących na trasie przejazdu kolarzy. Wśród nich ulice: Prażmowskiego, Lwowska na odcinku od Prażmowskiego do Rynku, Rynek, Piotra Skargi, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Królowej Jadwigi oraz ulica Krańcowa.
 • Od ok. godz. 16:20 zamknięte będą dodatkowo dla ruchu ul. Krakowska i Legionów. 
 • Otwieranie poszczególnych ulic oraz przywrócenie ruchu będzie realizowane na bieżąco po zakończeniu wyścigu. W pierwszej kolejności otwarte będą ulice: Krakowska i Legionów.
 • Koniec zamknięcia ulicy Prażmowskiego – Królowej Jadwigi nastąpi ok. godz. 23:00.
 • Od dnia 4.08.2015 od godz. 18:00 do 5.08.2015 godz. 22:00 na ul. Lwowskiej od Prażmowskiego do Rynku oraz na całej trasie przejazdu kolarzy będą obowiązywały całkowite zakazy zatrzymywania po obu stronach ulicy. Wyłączone będą z możliwości parkowania parkingi oraz zatoki postojowe.
 • Kierowanie ruchem będzie odbywać się przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz służb organizatora. Kierowców prosimy o dostosowanie się do zastępczej organizacji ruchu, korzystania z wyznaczonych objazdów oraz zwracanie uwagi na komunikaty podawane przez osoby kierujące ruchem.

   

ORGANIZACJA RUCHU W DNIU 6.08.2015 r. 

 • Od godz. 5:00 nastąpi wyłączenie z ruchu sądeckiego Rynku oraz ul. Lwowskiej na odcinku od Matejki do Rynku, a także ul. Piotra Skargi.
 • Od godziny 8:00 nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Kazimierza Wielkiego na całym odcinku. Objazdy będą prowadzone ul.Bulwar Narwiku, Kilińskiego.
 • Od godziny 12:00 nastąpi wyłączenie z ruchu ulic: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki na odcinku od ul. Wasowiczów do Jagiellońskiej, a także Jagiellońskiej, Kunegundy i Wegierskiej. Zamknięcie ulic będzie obowiązywało na czas przejazdu kolarzy.
 • Na trasie przejazdu kolarzy - ulice: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki na odcinku od Wasowiczów do Jagiellońskiej, a potem ulic: Jagiellońskiej, Kunegundy i Wegierskiej - będzie obowiązywało zamknięcie wjazdów oraz skrzyżowań doprowadzających ruch do powyższych ulic.
 • Od dnia 5.08.2015 r godzina 18:00 do dnia 6.08.2015 r godzina 14:00 na przedmiotowych ulicach będą obowiązywały całkowite zakazy parkowania. Wyłączone z użytkowania będą parkingi i zatoki postojowe na trasie przejazdu kolarzy. Kierowanie ruchem będzie odbywało się przy udziale funkcjonariuszy Policji oraz służb organizatora.
 • Kierowców prosimy o dostosowanie się do zastępczej organizacji ruchu, korzystania z wyznaczonych objazdów oraz zwracanie uwagi na komunikaty podawane przez osoby kierujące ruchem.

   

 

Autor: -
Dodano: 2015-07-28 15:43:08