Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Ruszył 72. Tour de Pologne! Byliśmy w Warszawie...

Kibice kolarstwa wreszcie doczekali się startu 72. edycji wyścigu Tour de Pologne. Uroczysta ceremonia otwarcia odbyła się na błoniach  PGE Narodowego. Pierwszy wygrał po sprinterskim finiszu Marcel Kittel (Giant Alpecin) i został liderem wyścigu. Zobacz zdjęcia ze startu kolarzy!
 

 
Król sprintu powrócił – można powiedzieć po tym, co zobaczyliśmy na Placu Teatralnym w Warszawie. W ubiegłym roku na stołecznych ulicach niespodziewanym zwycięzcą został samotny uciekinier Petr Vakoc. Dziś trasa była wręcz wymarzona dla sprinterów – płaskie rundy z jednym podjazdem na ulicy Karowej – i na finiszu mieliśmy popis specjalistów od szybkiej jazdy. Kto jak kto, ale Marcel Kittel wie doskonale jak rozgrywać takie końcówki – cztery lata temu wygrał podczas Tour de Pologne cztery etapy! Tym razem na ostatniej prostej wyprzedził Caleba Ewana (Orica GreenEdge) i Niccolo Bonifazio (Lampre Merida) i został liderem wyścigu.
 

Czytaj więcej na: www.tdp.nowysacz.pl.
 

fot. Sławomir Sikora, UM Ns

Autor: -
Dodano: 2015-08-02 23:04:12