Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Nowy Sącz gotowy na przyjęcie 72. Tour de Pologne

Już jutro (5 sierpnia) 72. wyścig Tour de Pologne wjedzie do Nowego Sącza, a kolarze będą walczyć o zwycięstwo na mecie 4. etapu z Jaworzna do stolicy Sądecczyzny. Kolejnego dnia (6 sieprnia) na sądeckim Rynku odbędzię się start honorowy do 5. etapu, którego meta została wyznaczona w Zakopanem.  
 

 


Nowy Sącz będzie miejscem, od którego na dobre zacznie się walka na górskich etapach 72. Tour de Pologne. Już piątego sierpnia na trasie z Jaworzna do Nowego Sącza znajduje się kilka poważnych podjazdów. Szczególnie ostatni odcinek przed wjazdem do miasta – Trzetrzewina – około sześciu kilometrów, momentami jest bardzo stromy. Sam finisz powinien być jednym z najszybszych w całym Tourze.
 

- Tour de Pologne jest dla nas bardzo wyjątkowym wydarzeniem, a do tego jednym z największych i najważniejszych w ostatnich latach w naszym mieście. Przyjedzie do nas czołówka najlepszych kolarzy na świecie, także tych, którzy startowali w niedawno zakończonym wyścigu Tour de France. Jednocześnie będzie to święto wszystkich kibiców kolarskich, a w ramach imprez towarzyszących odbędzie się wyścig dla najmłodszych adeptów jazdy na rowerze - Nutella Mini Tour de Pologne - podkreśla prezydent Ryszard Nowak.
 

Przygotowania do Tour de Pologne w Nowym Sączu zajęły kilka miesięcy i wymagały dużo wysiłku i pracy. Jednak jak podkreśla Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team, z Nowy Sączem współpracuje się bardzo dobrze. - Zaangażowanie miasta, ludzi odpowiedzialnych za organizację jest niezwykłe. Poza tym widać entuzjazm, który towarzyszy wszystkim działaniom – mówi Adam Siluta. 
 

W Nowym Sączu kolarzy będzie można oglądać dwa razy. Piątego sierpnia zawodnicy będą finiszować na mecie czwartego etapu. Jeszcze przed godziną 18 wjadą na rundę, a finisz zaplanowany jest na ok. 18.40 na ulicy Prażmowskiego. Dzień później o 12.40 na ul. Rynek odbędzie się start honorowy piątego etapu i kolarze wystartują do Zakopanego. 
 

Autor: -
Dodano: 2015-08-04 08:51:59