Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Wydarzenia towarzyszące wyścigowi Tour de Pologne w naszym mieście

72. wyścig kolarski Tour de Pologne, to nie tylko rywalizacja między najlepszymi zawodnikami, ale również wydarzenia towarzyszące, które sprawią, że na terenie Nowego Sącza, w dniach 5-6 sierpnia, będzie się dużo działo. Więcej informacji o Tour de Pologne w Nowym Sączu na www.tdp.nowysacz.pl.


Nutella Mini Tour de Pologne


Jedną z imprez towarzyszących wyścigu głównego będzie 8. edycja Nutella Mini Tour de Pologne. Wyścig odbędzie się w Nowym Sączu w dniu 5 sierpnia. Udział będzie możliwy w dwóch kategoriach wiekowych: 8-10 lat oraz 11-12 lat. Odbędzie się także Puchar Młodzików organizowany tylko dla dzieci posiadających licencję kolarską. W tym przypadku obowiązuje tylko jedna kategoria wiekowa: 13-14 lat.
 


Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe u podstaw którego leży promocja aktywnych form spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, jak również umożliwienie rozwoju pasji i talentu. 
 

Informacje dla uczestników wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne (Nowy Sącz, ul. Prażmowskiego - 05.08.2015):

  • 12:15 - zbiórka zawodników Nutella Mini Tour de Pologne, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie pakietu startowego.
  • 14:45 - zbiórka zawodników na starcie Nutella Mini Tour de Pologne.
  • 15:45 - przyjazd na metę zawodników Nutella Mini Tour de Pologne. 


Dekoracja zwycięzców - kilka minut po zakończeniu wyścigu ogłaszane będą wyniki oraz dokładna godzina dekoracji. 
 

Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne w kategoriach: 8-10 i 10-11 lat będzie odbywał się na tzw. małej pętli, która będzie prowadzić ulicami: Prażmowskiego, Lwowską, Krańcową, Kilińskiego i ponownie Prażmowskiego. W kategorii pierwszej zawodnicy przejadą jedno okrążenie o długości 3,4 km, natomiast w kategorii drugiej będą to dwa okrążenia o łącznej długości 6,8 km. 
 


Wakacyjna kropla życia z 72. Tour de Pologne także w Nowym Sączu

Zapraszamy do podzielenia się kroplą krwi na trasie 72. wyścigu Tour de Pologne. Wakacyjna Kropla Życia to ogólnopolska akcja prospołeczna, której celem jest propagowanie krwiodawstwa oraz budzenie ludzkich serc na potrzeby innych. Zwracamy uwagę, że wzajemna pomoc ma ogromne znaczenie prospołeczne i niesie z sobą wartości budujące współczesny wymiar patriotyzmu. 
 


Czas radosnych wyjazdów wakacyjnych jest okresem kiedy zapominamy o tragicznych sytuacjach i potrzebujących krwi do zabiegów. Wiąże się to z odczuwaniem przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dużych niedoborów tego niezbędnego dla zdrowia i życia nośnika. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, zachęcamy wszystkich, którzy mogą oddać krew, „Podarujcie innym cząsteczkę siebie”, odpowiadając na apel WAKACYJNEJ KROPLI ŻYCIA. 
 

Jeżeli jesteś w przedziale wiekowym 18-65 lat, czujesz się zdrowym, ważysz powyżej 50kg, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonywanej operacji, zabiegu stomatologicznego, tatuażu lub przekłucia uszu i innych części ciała oraz nie masz poważnych problemów z układem krążenia, pokarmowym, nerwowym i oddechowym - to stoisz przed dużym wyzwaniem. Wykonaj jeden drobny gest w postaci oddania 450 ml krwi i uratuj czyjeś zdrowie i życie! 
 

 AMBULANSE DO POBORU KRWI CZEKAJĄ NA WAS W MIASTACH ETAPOWYCH 72. TOUR DE POLOGNE:
 

  • 02.08. w godz. 10.00-15.00 w Warszawie, Parking przy Stadionie Narodowym, wejście od ul. Wybrzeże Szczecińskie.
  • 03.08. w godz. 12.00-17.30 w Dąbrowie Górniczej przy Placu Wolności, w miasteczku zawodów, tuż obok mety.
  • 04.08. w godz. 12.00-17.30 w Katowicach przy Spodku, tuż obok mety
  • 05.08. w godz. 07.00-13.00 w punkcie poboru krwi w Nowym Sączu przy ul.Kazimierza Wielkiego 9a, tuż obok Rynku - meta zawodów
  • 06.08. w godz. 07.00-13.00 w punkcie poboru krwi w Nowym Sączu przy ul.Kazimierza Wielkiego 9a, tuż obok Rynku- start zawodów 

 

Kulisy Tour de Pologne w TVP prosto z sądeckiego Rynku!

W czwartek 6 sierpnia już przed godziną 8:00 na płycie Rynku będzie gościć ekipa TVP. W programie "Kulisy Tour de Pologne" gościem będzie m.in. prezydent Ryszard Nowak, który opowie o udziale Nowego Sącza w 72. edycji wyścigu Tour de Pologne. Natomiast przedstawiciele Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu zaprezentują przed kamerą zabytkowe rowery sprzed lat. Od strony artystycznej spotkanie ubarwi Zespół Regionalny "Sądeczoki" z Pałacu Młodzieży. 
 


Program na antenie TVP 1 wpisuje się w szerokie działania promocyjne miasta w czasie wizyty 72. Tour de Pologne w Nowym Sączu. Warto podkreślić, że podczas tegorocznej edycji wyścigu tylko Nowy Sącz jest podwójnym gospodarzem, organizując metę 4. oraz start 5. etapu.
 

Autor: -
Dodano: 2015-08-04 11:09:18