BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Bezpieczne ferie

Dzieci odwiedziły sądeckich policjantów

Sądecka komenda otwiera swoje drzwi dla dzieci już 16. rok. W tym roku najmłodszą uczestniczką zajęć była ośmiomiesięczna dziewczynka. Dzieciaków chętnych do wizyty u sądeckich policjantów nie brakuje. Tak było również podczas Dni Otwartych realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”. 

W trakcie zimowej odsłony dni otwartych, mali goście tradycyjnie spotkali się z „policyjnym magikiem”, a także odwiedziły serce komendy czyli stanowisko kierowania, oraz zobaczyły tabor sądeckich policjantów. 


Policjanci przypomnieli zasady poruszania się po jezdni i bezpieczne zachowania w trakcie różnych zabaw podejmowanych podczas zimowego wypoczynku. Policjantka, która prowadziła prelekcję podkreślała, że jedną z form spędzania wolnego czasu jest szusowanie po Internecie oraz korzystanie z gier komputerowych. Poruszając ten problem przybliżyła najmłodszym zagrożenia, jakie czyhają w sieci; wskazała jak na nie reagować oraz jak im zapobiegać. Dzieci z chęcią uczestniczyły w prelekcjach i zadawały mnóstwo nurtujących ich pytań. Następnie funkcjonariusze zabrali małych gości w podróż do świata policyjnej magii i pokazali sposób ujawniania i zabezpieczania śladów sprawcy na miejscu zdarzenia. Ponadto każdy uczestnik odbił linie papilarne swoich dłoni na specjalnym dyplomie, który mógł wziąć ze sobą na pamiątkę wizyty w komendzie. 

U oficera dyżurnego największą ciekawość wzbudził monitoring oraz interaktywna mapa wyświetlająca wszystkie miejsca, w których są patrole podejmujące interwencje. Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda procedura przyjmowania zgłoszeń i powtórzyły numery alarmowe. 

Mali goście chętnie ustawiły się również w kolejce do radiowozu, ponieważ każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie. Dzieciom nie trzeba było tłumaczyć, że w taborze są także nieoznakowane pojazdy, bo doskonale wiedziały kim są policjanci operacyjni.

Funkcjonariusze podkreślili, że zawsze będą służyć dzieciom pomocą. Zachęcili również, zarówno najmłodszych, jak i starszaków, by nosili odblaski, ponieważ dzięki nim są widoczni dla kierowców, a poprzez to bezpieczni. Wszystkie dzieci wyszły z komendy z drobnym upominkiem, uśmiechem na twarzy oraz mnóstwem niezapomnianych wrażeń. 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

Autor: Źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
Dodano: 2019-01-24 14:14:43