BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Bezpieczne ferie

Zapowiedź akcji „Bezpieczne Ferie 2020”

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa, dotycząca akcji „Bezpieczne Ferie 2020”. Zgromadzonych gości przywitała zastępca prezydenta miasta Magdalena Majka, która przybliżyła program zbliżających się ferii zimowych. 

Zastępca prezydenta Magdalena Majka

- Zaprosiliśmy państwa do sądeckiego Ratusza, ponieważ chcemy opowiedzieć o akcji „Bezpieczne Ferie”. Formalnie rozpoczynają się one 27 stycznia, natomiast tegoroczną  akcję chcemy zacząć nieco wcześniej, bo już w sobotę 25 stycznia. Chcielibyśmy zacząć mocnym akcentem i będzie to „Disco on ice”, czyli dwugodzinna impreza, prowadzona przez DJ’a. Pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę i cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, dlatego postanowiliśmy to powtórzyć. 

Dyskoteka na lodzie będzie odbywała się w sobotę od godziny 17 do 19. Wstęp dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina jest  bezpłatny, a dla wszystkich pozostałych uczestników wynosi jedynie 5 złotych. Wiceprezydent podkreśliła, że przez cale ferie będzie odbywało się  wiele różnych wydarzeń, a tegoroczne „Bezpieczne Ferie” będą organizowane w trzech grupach. 

Agnieszka Szeliga

Następnie głos zabrała Agnieszka Szeliga z Referatu Ochrony Zdrowia. - Dzieci będą mogły skorzystać z dwóch lodowisk – przy MOSIR i Alejach Wolności. Na ściance wspinaczkowej prowadzone będą zajęcia przez wykwalifikowanych instruktorów. W Teatrze Nowym odbędą się spektakle. Prócz tego, w Pałacu Młodzieży prowadzone będą warsztaty edukacyjne.

Do akcji „Bezpieczne Ferie” przystąpiła także Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na dni otwarte zaprasza Komenda Miejska Policji oraz Straż Miejska. Dzieci będą mogły zapoznać się z pracą funkcjonariuszy. Na czas ferii powołane zostaje Centrum Informacji Wakacyjnej, które mieści się przy ul. Nadbrzeżnej 77. Kontakt można uzyskać pod numerem 444-33-75. Na wszystkie atrakcje można zapisywać się poprzez Zarządy Osiedli. 

Dyrektor Tomasz Baliczek

Szczegóły kolejnego programu przybliżył Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. - Program „Jeżdżę z głową” jest realizowany po raz pierwszy. Miasto pozyskało na jego realizacje środki z województwa małopolskiego. Projekt przewidziany jest dla dzieci z klas 1-6, które chcą się nauczyć jeździć na nartach. 

Na udział w programie można zapisywać się w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2. Dzieci mają zapewniony transport, opiekunów i instruktorów na stoku, a także wyżywienie, sprzęt oraz ubezpieczenie. Warunkiem udziału w programie jest wpłacenie 100 złotych wpisowego. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku na stacji narciarskiej w Cieniawie. 

Agnieszka Raniszewska

Na zakończenie konferencji głos zabrała Agnieszka Raniszewska z Referatu Aktywności Obywatelskiej, która przedstawiła ofertę świetlic osiedlowych, funkcjonujących na terenie miasta. Świetlice oferują miedzy innymi turniej piłkarzyków, kurs języka włoskiego, zajęcia kreatywne (między innymi tworzenie kartek walentynkowych oraz zajęcia plastyczne), zajęcia z samoobrony i zajęcia taneczno – ruchowe. W Miejscu Aktywności Mieszkańców przy ul. Żółkiewskiego odbędą się turnieje szachowe i gry w piłkarzyki, a także warsztaty z rękodzieła.

Plakat ferie

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-15 12:52:29