BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Bezpieczne ferie

„Jeżdżę z głową” – prezydent spotkał się z młodymi narciarzami

Logo Małopolska

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się dziś (31 stycznia) z dziećmi, które uczestniczą w projekcie „Jeżdżę z głową”. Młodzi narciarze otrzymali od prezydenta dyplomy oraz gadżety. Projekt podzielony jest na dwa turnusy, w każdym z nich jest po 80 uczestników, w sumie 160 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Miasta Nowego Sącza.

- Bardzo się cieszę, że uczycie się jeździć z głową, czyli bezpiecznie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Też lubię jeździć na stoku w Cieniawie, ponieważ jest blisko Nowego Sącza. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również zapiszecie się na taki turnus. Każdy z was otrzyma ode mnie specjalny dyplom potwierdzający wasz udział w projekcie. 

Z młodymi narciarzami spotkał się również radny Dawid Dumana i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. 

Projekt „Jeżdżę z głową”, realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w 2020 r. Zajęcia odbywają się w ramach Bezpiecznych Ferii. 

Dla dzieci przygotowano naukę jazdy na nartach i zapewniono im:

  • wynajem obiektu,
  • wypożyczenie sprzętu narciarskiego: narty, buty, kijki, kask, ochraniacze itp.,
  • opiekę instruktora,
  • opiekę wychowawców,
  • transport od miejsca zbiórki do miejsca realizacji projektu i z powrotem,
  • wyżywienie 
  • ubezpieczenie 

Dziękujemy opiekunom,  instruktorom oraz gospodarzom wyciągu za serce włożone w prace, które zaprocentowało  uśmiechem i zadowoleniem  u  dzieci i młodzieży.


[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-01-31 12:19:18