Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (21 lipca): komputer nie zastąpi wyobraźni

Komputer nie zastąpi wyobraźni. Z tego założenia wychodzą instruktorzy Miejskiego Ośrodka Kultury i zapraszają w ramach Bezpiecznych Wakacji na zajęcia muzyczno-teatralne. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i dają dzieciakom wiele niekłamanej radości.
 


 

Czy możemy – choćby na chwilę – stać się ptakiem albo żabką? Czy kolorowe piłeczki mogą zamienić się w nieposłuszne chomiki? Ależ tak. Widzieliśmy to na zajęciach muzyczno-teatralnych w MOK /zobacz naszą galerię pod tekstem/.
 

- To były zajęcia z ruchu scenicznego i pobudzenia wyobraźni dzieci oraz z odpowiedzialnością, gdy pracujemy w grupie,  a za chwilę będą zajęcia muzyczno-wokalne i ćwiczenia z emisji głosu – tłumaczy prowadząca zajęcia Ewa Janus.
 

Dzieciaki są zachwycone, bo zajęcia są bardzo kolorowe i pomysłowe. - Chcemy dzieciom pokazać, jak działa teatr. Dzieciaki mają niesamowitą wyobraźnię, której tak naprawdę nie do końca używają, siedząc przed komputerem czy gapiąc się tępo w telewizor. Dlatego tutaj nie używamy żadnych multimediów, mamy piłki, mamy wstążki, mamy zwykły, szary papier, z którego dzieci tworzą przeróżne rzeczy – wyjaśnia Ewa Janus.
 

Zajęcia muzyczno-teatralne odbywają się w cyklach, a ostatnie zajęcia w tym tygodniu odbędą się w piątek, 21 lipca. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 7 – 13 lat. W piętnastoosobowych grupach przeważają dziewczynki, ale wszyscy bawią się doskonale.
 

Na zabawę w trochę innym stylu zaprasza Ufoland z ul. Radzieckiej. Oferta skierowana jest do dzieci, które nie przekroczyły jeszcze progu 12 lat życia.
 

Zajęcia sportowe i wycieczki
 

Nadal trwają wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Na uczestników Bezpiecznych Wakacji czekają tam nie tylko konne przejażdżki i nauka obchodzenia się z wierzchowcami, ale także strzelanie z łuku do celu, zabawy plastyczne, szalone zjazdy ze zjeżdżalni i inne atrakcje. Jak Wycieczki te zasłużenie cieszą się dużym powodzeniem.
 

Z harmonogramu zajęć sportowych organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu  wypadła na razie ścianka wspinaczkowa. Dla uczestników Bezpiecznych Wakacji w określonych godzinach dostępny jest jednak basen. MOSiR zaprasza ponadto na gry i zabawy sportowe w hali przy ul.
Na Rurach.

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-20 14:16:45