Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (24 lipca): zumba, Mindstorms i Bajkoland

Warsztaty kreatywnej technologii w Miejskim Ośrodku Kultury nieodmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Byliśmy tam i przekonaliśmy się na własne oczy, że na te zajęcia naprawdę warto zajrzeć. Jest na to szansa, bo warsztaty wracają do harmonogramu Bezpiecznych Wakacji w najbliższy poniedziałek (24 lipca).
 


 

Roboty w MOK
 

Zastaliśmy dzieciaki przy kreowaniu wirtualnej rzeczywistości na ekranach komputerów, ale to nie wszystko, co dzieje się na warsztatach.  W zakres zajęć wchodzi także tworzenie i kodowanie ruchu robotów WeDo i Mindstorms, zajęcia z elektroniki, modelarstwa i druku 3D /zobacz galerię zdjęć pod tekstem/.
 

Zastaliśmy na sali dzieci z Zawady, ale niektórzy rodzice przyprowadzają dzieci sami, bez pośrednictwa zarządów osiedli. W tym wypadku jest taka możliwość. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-16 lat, ale założymy się, że wielu dorosłych nie miałoby nic przeciwko towarzyszeniu swoim pociechom.
 

Co zrobić z nadmiarem energii?
 

To nie wszystko, co ma do zaoferowania Miejski Ośrodek Kultury. Placówka zaprasza także na zajęcia z tańca nowoczesnego. Dzieci w wieku 8-12 lat mają okazję poznać różne gatunki tej jakże widowiskowej dziedziny sztuki. Ważny jest także ruch w czystej postaci pozwalający na wydatkowanie energii, której dzieci mają zawsze za dużo.
 

Wydatkować energię można nie tylko w MOK. Klub Fitness for Life zaprasza na zumbę dla dzieci. - Zumba KIDS to połączenie tańca i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy i fitnessu w tym samym czasie. Dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze jaka panuje na zajęciach dzieciaki uczą się  tańca, koordynacji, równowagi, kształtują kreatywność oraz pamięć - tak piszą o zajęciach organizatorzy. Propozycja adresowana jest do dzieci do lat 12. /Fot. Fitness for Life/


 

Zajęcia sportowe i wycieczki
 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu  zaprasza tym razem na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach. Na zabawy nieco mniej sportowe, ale nie mniej intensywne zaprasza Bajkoland. Zajęcia odbędą się w jednej z galerii na terenie Nowego Sącza i adresowane są do dzieci do lat 12.
 

Nadal organizowane są wyjazdy do Końskiego oGródka w Gródku nad Dunajcem. Jest to stadnina koni, gdzie uczestnicy Bezpiecznych Wakacji mogą poznać wszystko, co się z końmi wiąże. Mogą nie tylko pojeździć wierzchem (stadnina ma do dyspozycji cztery duże konie,  trzy kochane kucyki oraz dwa małe
źrebaczki), ale i nauczyć się oporządzać wierzchowce, postrzelać z łuku i pomalować.

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicz 4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-21 08:39:26