Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (25 lipca): ruch to zdrowie

W czasie wolnym nie tylko wolno, ale należy się ruszać. Ta prawda odnosi się także do Bezpiecznych Wakacji, podczas których  zajęć ruchowych nie brakuje, a dzieci chętnie z nich korzystają. We wtorek (25 lipca) będzie podobnie.
 


 

Najbardziej ruchliwe z zajęć ruchowych to chyba zumba dla dzieci,  na którą zaprasza Klub Fitness for Life. Zajęcia zumby to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieciaki uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność. Propozycja adresowana jest do dzieci do lat 12.
 

To nie wszystko, co mamy do zaoferowania dla chcących pozbyć się nadmiaru energii. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza także na zajęcia z tańca nowoczesnego. Dzieci w wieku 8-12 lat mają okazję poznać różne gatunki tańca i spróbować swoich sił w każdej z nich. Dla równowagi MOK organizuje także zajęcia plastyczne.
 

Zajęcia sportowe i wycieczki
 

W tym tygodniu trwają wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Na uczestników Bezpiecznych Wakacji czekają tam nie tylko konne przejażdżki, ale także strzelanie z łuku do celu, zabawy plastyczne, szalone zjazdy ze zjeżdżalni i inne atrakcje.
 

Do oferty zajęć o charakterze sportowym dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  MOSiR zaprasza na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Bajki - poczytajki
 

Coś dla ducha we wtorek też się znajdzie. Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza maluchy na zajęcia pod hasłem Wakacyjne poczytajki – spotkanie w krainie bajek dla przedszkolaków. Dzieci podróżują po Europie, poznając bajki związane z wybranym krajem. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w wielu zabawach i zadaniach, dzięki którym nie tylko się uczą, ale i doskonale bawią (szczegóły na plakacie).
 


 

Na koniec oferta dla wszystkich, którzy pasjonują się zaginionymi skarbami, napaściami piratów i przygodami na morzach południowych. Sklep Hobbity zaprasza na zajęcia pod hasłem: Łowcy Skarbów- zajęcia z grami przygodowymi. To oferta dla uczestników Bezpiecznych Wakacji od 8 lat.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy! /Fot. Fitness for Life/
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-24 13:33:29