Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (26 lipca): Człowiek-Pająk wraca do domu

Lepszej wiadomości dla miłośników komiksowej wyobraźni być nie mogło: do domu (i na ekrany kin) wraca Spider-Man. Kolejny produkt z serii o Człowieku-Pająku nie tylko oszałamia efektami specjalnymi i scenami walk, jest też całkiem zgrabnie opowiedzianą historią.
 

 

Tytuł Spider-Man: Homecoming należy traktować raczej metaforycznie, jako powrót bohatera do korzeni. Peter Parker, czyli Człowiek-Pająk (w tej roli Tom Holland) znowu jest beztroskim dzieciakiem z klasycznych komiksów o tym bohaterze. Chce zdobyć serce szkolnej piękności, utrzeć nosa szkolnemu rywalowi, a jednocześnie musi bronić świata i najbliższych przed zagrożeniem, które pojawia się w postaci lokalnego handlarza bronią.
 

Recenzenci podkreślają wysoki poziom animacji komputerowych i znakomicie wyreżyserowane, pełne świeżych pomysłów sceny walki. Dla widzów (także tych młodych), dla których kino na scenach walk się nie kończy, scenarzyści przygotowali niespodziankę: film jest opowiedziany inteligentnie i z sercem, ale i z lekkim przymrużeniem oka . Spider-Man: Homecoming będzie można zobaczyć w ramach Bezpiecznych Wakacji i oczywiście poza nimi w kinie Helios.
 

Nie tylko pająk
 

Zmutowany pająk to nie wszystko, co organizatorzy Bezpiecznych Wakacji proponują w środę. Klub Fitness for Life zaprasza na zajęcia zumby. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieciaki uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

Środy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej są dniem spotkań miłośników gier planszowych w ramach cyklu "Biblioteka, gry i Ty". - Dzieci i młodzież świetnie się bawią, mogąc wybierać spośród dziesiątek ciekawych gier planszowych, dostosowanych zarówno do starszych jak i młodszych graczy – informuje biblioteka. Zajęcia wzbogacone są działaniami plastycznymi.
 

Warto dodać, że swoją ofertę w postaci cyklu Lato w Bibliotece dołącza filia Sądeckiej Biblioteki Publicznej na os. Gorzków - Wojska Polskiego. W środku tygodnia są to zajęcia pod hasłem "twórcza środa", czyli zabawa artystyczna i kreatywna. Dzieci tworzą w różnych technikach prace plastyczne, stymulujące wyobraźnię i kreatywność. Swoją ofertę dołącza również sądecki Miejski Ośrodek Kultury. Tradycyjnie w środy są to zajęcia plastyczne dla dzieci.
 

Zajęcia sportowe i wycieczki
 

Nadal trwają wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Na uczestników Bezpiecznych Wakacji czekają tam nie tylko konne przejażdżki, ale także strzelanie z łuku do celu, zabawy plastyczne, szalone zjazdy ze zjeżdżalni i inne atrakcje.
 

Do oferty zajęć o charakterze sportowym dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  MOSiR zaprasza na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy! /Fot. materiały prasowe producenta filmu/
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-25 09:07:13