Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (27 lipca): europejskie bajki i wyprawa do Japonii

Bezpieczne Wakacje 2017 powoli dobiegają półmetka, ale przed nami jeszcze w tym miesiącu wiele atrakcji. Nie zabraknie ich także w czwartek, 27 lipca.
 


 

We wtorki i czwartki (a więc i 27 lipca) w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej rządzą przedszkolaki. Dedykowane im zajęcia pod nazwą Wakacyjne poczytajki przenoszą ich do krainy bajek europejskich. Każde spotkanie odkrywa przed nimi inny kraj oraz bajeczki z nim związane. Nie brakuje różnorodnych zabaw ruchowych, ciekawych zadań, tworzenia małych dzieł sztuki oraz rozwijających aktywności. Zajęcia w bibliotece (także te w filii na Gorzkowie) możecie zobaczyć w galerii zdjęć pod tekstem.
 

Sklep Hobbity zaprasza na na wycieczkę do Japonii. Można ją będzie odbyć za pośrednictwem gry Tokaido. Gra jest adresowana do dzieci powyżej 8 lat. Swoją ofertę dołącza również Miejski Ośrodek Kultury. W czwartek będą to zajęcia plastyczne dla dzieci.
 

Zajęcia sportowe i wycieczki
 

Nadal  trwają wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Na uczestników Bezpiecznych Wakacji czekają tam nie tylko konne przejażdżki, ale także strzelanie z łuku do celu, zabawy plastyczne, szalone zjazdy ze zjeżdżalni i inne atrakcje.
 

W czwartek możemy liczyć nie tylko na bajki i gry. Klub Fitness for Life zaprasza na zajęcia zumby. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieciaki uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

Do oferty zajęć o charakterze sportowym dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  MOSiR zaprasza na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017] /Fot. Sądecka Biblioteka Publiczna/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-26 08:45:42