Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje 2017 (28 lipca): w końskim ogródku po raz ostatni

W harmonogramie Bezpiecznych Wakacji 2017 dobiegają końca wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Wycieczki te dostarczyły dzieciakom z Nowego Sącza wiele frajdy. W piątek, 28 lipca, ostatnia wycieczka do Gródka, ale wakacyjne wyjazdy do najpiękniejszych zakątków Sądecczyzny bynajmniej się nie kończą.
 


 

O atrakcjach czekających nas w przyszłym tygodniu niebawem napiszemy, teraz o piątku. Niemal w całości wypełniają go gry i zabawy sportowe, wspomniana wycieczka do Gródka i zajęcia fitness.
 

Dobiegają końca wycieczki do stadniny koni Koński oGródek  w Gródku nad Dunajcem. Na uczestników Bezpiecznych Wakacji czekały tam nie tylko konne przejażdżki, ale także strzelanie z łuku do celu, zabawy plastyczne, szalone zjazdy ze zjeżdżalni i inne atrakcje. W przyszłym tygodniu uczestnicy Bezpiecznych Wakacji wybiorą się do Muszyny.
 

Nie kończy się natomiast zumba dla dzieci, na którą zaprasza Klub Fitness for Life. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieciaki uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

Do oferty zajęć o charakterze sportowym dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  MOSiR zaprasza na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Warto jeszcze wspomnieć o angielskim dla dzieci w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej, który stricte harmonogramie BW 2017 się nie znajduje, ale przecież warto wpaść na te zajęcia. - Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach łączących naukę języka angielskiego z zabawami ruchowymi, śpiewem i tańcem i plastyką. "Wakacyjne piątki z angielskim" to także spotkania dla uczniów klas IV-VI, podczas których, w formie zabawy, rozwijają swoje umiejętności językowe – informują organizatorzy.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Wyjątkiem jest wspomniany angielski w bibliotece, na który należy zapisywać się samodzielnie.
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-26 10:16:01