Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje 2017 (31 lipca): basen w Nowym Sączu, baseny w Muszynie

I tak oto jak zwykle zbyt szybko minął pierwszy miesiąc Bezpiecznych Wakacji 2017. Organizatorzy przygotowali na półmetek wakacji mocną ofertę: lipiec zakończy się zmasowanym atakiem uczestników BW na baseny.
 


 

 Z prognozy pogody wynika także, że w przyszłym tygodniu wrócą afrykańskie upały z temperaturą grubo powyżej 30˚C. Czy na taką pogodę może być lepszy pomysł niż woda?
 

Właśnie w poniedziałek do oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wramach Bezpiecznych Wakacji wracają zajęcia na basenie przy ul.Nadbrzeżnej. Swoje bogate zasoby wodno-basenowe oferuje także Muszyna. Uzdrowisko nad Popradem może się poszczycić wspaniałą ofertą letniego wypoczynku, z której mogą skorzystać również uczestnicy Bezpiecznych Wakacji. W poniedziałek rozpoczyna się cykl wycieczek do Muszyny, w programie których znajdą się wspomniane kąpieliska, ale także inne atrakcje tego kurortu. /Fot. www.muszyna.pl/
 

Nadal trwają zajęcia zumby dla dzieci, na które zaprasza Klub Fitness for Life. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieci uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność. Do oferty zajęć o charakterze sportowym i ruchowym dołącza się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprasza na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Kreatywna technologia w MOK
 

Wraz z nowym tygodniem Bezpiecznych Wakacji 2017 powracamy do interesujących zajęć z dziedziny robotyki dla uczestników w wieku 6–16 lat. W Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty kreatywnej technologii.
 

Zajęcia w MOK składać się będą  z kilku segmentów adresowanych do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Zajęcia z Lego WeDo wprowadzają dziecko w świat robotyki i programowania. Mali konstruktorzy budują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób.
 

Lego Mindstorms to już trochę trudniejsza szkoła jazdy, ale nadal wciągająca i zabawna.  Mindstorms pozwala tworzyć zautomatyzowane istoty, pojazdy i maszyny oraz nimi sterować za pomocą prostego programu. Łączenie klocków pozwala tworzyć humanoidalne roboty, mechaniczne zwierzęta, ścigające się ciężarówki, a nawet kroczące dinozaury.
 

W zakres warsztatów kreatywnej technologii W MOK wchodzą także zajęcia z elektroniki, modelarstwa i poznawanie tajników druku 3D (zob. zdjęcie).
 


 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów.
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!

Autor: Wiesław Turek
Źródło: własne
Dodano: 2017-07-28 10:03:04