Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje 2017 (1 sierpnia): découpage i podróże Guliwera

Drugi i ostatni niestety miesiąc Bezpiecznych Wakacji wita nas tropikalnymi upałami, więc zaglądamy do harmonogramu BW w poszukiwaniu zajęć nad wodą.  Są! Organizatorzy nadal zapraszają na baseny w Muszynie i w nowosądeckim MOSiR-ze. I nie tylko.
 


 

Kąpielisko to nie wszystko. Muszyna oferuje swoje liczne atrakcje, jak na przykład Ogrody Biblijne i zwiedzanie ruin zamku. Wycieczki do kurortu nad Popradem potrwają całe dwa tygodnie i dla wielu uczestników Bezpiecznych Wakacji będą to tygodnie niezapomniane.
 

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się basen w Miejskim Ośrodku Sportu i rekreacji w Nowym Sączu.  MOSiR zaprasza także na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Nadal trwają zajęcia zumby dla dzieci, na które zaprasza Klub Fitness for Life. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieci uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

Dekupaż w MOK
 

W Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczynają się we wtorek bardzo interesujące zajęcia plastyczne. Będą to warsztaty plastyki użytkowej: dekupaż i tworzenie biżuterii. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7-13 lat.
 

Dekupaż (a właściwie z francuska découpage) to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię drewna, metalu, papieru tkaniny czy ceramiki wzoru wyciętego z papieru lub papierowej serwetki.
 

Jak czytamy w Wikipedii, découpage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Tę interesującą technikę będą mogły wypróbować dzieci z Bezpiecznych Wakacji w pracowni plastycznej MOK.
 

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej czekają na uczestników BW Wakacyjne poczytajki. Jest to spotkanie w krainie bajek europejskich adresowane do przedszkolaków. - Każde spotkanie odkrywa przed nimi inny kraj oraz bajeczki z nim związane. Nie brakuje różnorodnych zabaw ruchowych i ciekawych zadań – piszą o zajęciach organizatorzy z SBP.
 

W filii Biblioteki na os. Gorzków-Wojska Polskiego wtorek ma charakter… figlarny. - To dzień gier, zabaw i psot. Mali uczestnicy mają do wyboru przeróżne gry, klocki, zabawki oraz oczywiście książki. We wtorek rządzi dowolność i swoboda – piszą organizatorzy zajęć.
 

Jeśli nie możemy wyruszyć w podróż własną osobą, zawsze możemy użyć wyobraźni. Zapewnia to na przykład sklep Hobbity, gdzie we wtorek zaplanowano zajęcia z podróżami Guliwera w roli głównej. Jak pamiętamy, bohater powieści Swifta wylądował najpierw w krainie liliputów, a potem olbrzymów i przeżył tam wiele przygód. Podróż z Guliwerem będzie możliwa dzięki bajkowej grze planszowej Celesta. Zajęcia adresowane są do dzieci powyżej 8 lat.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem Zarządów Osiedli, a w niektórych wypadkach (na przykład warsztatów plastyki użytkowej i filii biblioteki na Gorzkowie) bezpośrednio u organizatorów.
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

A w naszej galerii wracamy do ekscytujących chwil, jakie spędzili uczestnicy Bezpiecznych Wakacji w stadninie Koński oGródek w Gródku nad Dunajcem. Poza konikami było tam strzelanie z łuku, szalone zjazdy z dmuchańca, warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji /fot. Michał Jabłoński/
 

  [POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-07-31 09:53:43