Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje (2 sierpnia): kapitan Majtas atakuje śmiechem

W harmonogramie Bezpiecznych Wakacji na środę (2 sierpnia) znalazło się zaproszenie do kina Helios. Uczestnicy BW mogą bliżej poznać niejakiego kapitana Majtasa. Któż to taki? Można go spotkać za sprawą Bezpiecznych Wakacji albo po prostu wybierając się do kina, bo ta animowana komedia jest całkiem zabawna.
 

 

Dwaj bohaterowie filmu, niegrzeczne dzieciaki George i Harold, hipnotyzują swojego dyrektora szkoły i zmieniają go w postać z komiksu. Wynikają z tego różne zabawne sytuacje: od slapstickowych gagów do absurdalnego humoru. Film broni się przede wszystkim właśnie humorem. Zabawnych scen, ukazanych w niekonwencjonalny sposób, jest wystarczająco dużo, by widz wyszedł z kina zadowolony.
 

Środa to nie tylko wycieczka do kina. Sądecka Komenda Policji organizuje dzień otwarty, podczas których dzieciaki z Bezpiecznych Wakacji zapoznają się ze specyfiką pracy policjanta. Dowiedzieć się można naprawdę dużo, między innymi o sposobach zabezpieczania śladów. To podstawa pracy kryminalistycznej. Można nawet dostać na pamiątkę własne odciski palców!
 

Do oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach Bezpiecznych Wakacji na dobre powróciły zajęcia na basenie przy ul. Nadbrzeżnej. MOSiR zaprasza także na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Dużą atrakcją są z pewnością wycieczki do Muszyny. Uzdrowisko nie tylko zaprasza do swoich wspaniałych kąpielisk, oferuje także inne atrakcje, że wspomnimy tylko o Ogrodach Biblijnych. Przy temperaturze sięgającej 38˚C każda kropla wody jest cenna, a tej w Muszynie nie brakuje, choć trzeba przyznać, że i kąpiących się także.
 

Nadal trwają zajęcia zumby dla dzieci, na które zaprasza Klub Fitness for Life. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieci uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza na zajęcia pod nazwą Biblioteka, Gry i Ty. Jest to spotkanie z grami planszowymi dla dzieci i młodzieży. Zajęcia są wzbogacone działaniami plastycznymi.
 

W filii biblioteki na Gorzkowie środek tygodnia to twórcza środa, czyli zabawa artystyczna i kreatywna. - Dzieci tworzą w różnych technikach prace plastyczne; od wydzieranek, wycinanek, kolorowanek, po przestrzenne kartki czy ozdoby. Zajęcia artystyczne to nie tylko połączenie nauki i zabawy, ale również stymulacja  uczestników do twórczego działania - informują organizatorzy zajęć.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem zarządów osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów.
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy! /Fot. mat.prasowe producentów filmu Kapitan Majtas: pierwszy wielki film/
 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-08-01 09:22:11