Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje ( 3 sierpnia): znowu można się wspinać

W wakacyjnej ofercie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znów pojawiła się ścianka wspinaczkowa. Wspinaczka zawsze dostarcza niemało emocji: trochę obaw i trochę dumy, że się jednak przełamało strach.
 


 

To nie wszystko, co można znaleźć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do oferty MOSiR-u w ramach Bezpiecznych Wakacji na dobre powróciły zajęcia na basenie przy ul. Nadbrzeżnej. MOSiR zaprasza także na gry i zabawy sportowe w hali przy ul. Na Rurach.
 

Dużą atrakcją są z pewnością wycieczki do Muszyny. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście baseny, ale uzdrowisko oferuje także inne atrakcje, że wspomnimy tylko o Ogrodach Biblijnych.
 

Nadal trwają zajęcia zumby dla dzieci, na które zaprasza Klub Fitness for Life. Jest to połączenie tańca i treningu, czyli zabawy i fitnessu. Przy dobrej, rytmicznej muzyce dzieci uczą się  tańca, koordynacji ruchowej, ćwiczą równowagę i kształtują kreatywność.
 

[harmonogram Bezpiecznych Wakacji 2017]
 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza na zajęcia dla przedszkolaków pod nazwą Wakacyjne poczytajki. - Zajęcia przenoszą ich do krainy bajek europejskich. Każde spotkanie odkrywa przed nimi inny kraj oraz bajeczki z nim związane. Nie brakuje różnorodnych zabaw ruchowych, ciekawych zadań, tworzenia małych dzieł sztuki oraz rozwijających aktywności – wyjaśniają organizatorzy zajęć.
 

Trzeba jeszcze wspomnieć o grze edukacyjnej Było sobie życie. Gra łączy zabawę z wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Na spotkanie oparte na tej grze zaprasza dzieci powyżej 8 lat sklep Hobbity przy ul. Jagiellońskiej.
 

A to było wczoraj
 

Biżuterię można kupić i większość dorosłych tak właśnie postępuje. Co ma jednak zrobić kilku- lub kilkunastolatek, któremu kieszonkowe ledwie wystarcza na lody? Otóż biżuterię można zrobić samemu. Mieliśmy okazję podejrzeć to na warsztatach plastyki użytkowej w Miejskim Ośrodku Kultury (zob. galerię zdjęć pod tekstem).
 

Taka biżuteria może do Tiffany’ego nie trafi, ale obdarowanej mamie/siostrze/koleżance sprawi równie dużo radości, co ta prawdziwa. A jeśli nie chcemy nikogo obdarowywać, to zawsze możemy sprawić przyjemność sobie. Na warsztatach można także nauczyć się bardzo interesującej techniki plastycznej, jaką jest decoupage.
 

Jak się zapisywać?
 

Liczba miejsc na zajęciach i innych imprezach jest ograniczona. Zapisywać się na zajęcia i wycieczki można za pośrednictwem zarządów osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów.
 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji Wakacyjnej przy ul. Lenartowicza  4, tel. 18 442 0519. Szczegółowy harmonogram Bezpiecznych Wakacji zamieszczamy zawsze na stronie miasta Nowego Sącza www.nowysacz.pl w zakładce Bezpieczne Wakacje. Zapraszamy!
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-08-01 12:28:19