Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Sposób na nudę? Gry planszowe!

O tym często myślą rodzice – jak kreatywnie i pożytecznie wypełnić dzieciom czas wolny? W programie Bezpiecznych Wakacji 2018 jest wiele takich zajęć, a wśród nich te prowadzone przez Wydawnictwo Hobbity.pl. Podczas nich dzieci poznają świat gier planszowych. Jak się okazuje takie gry to nie tylko zabawa, ale także z ich pomocą dzieci się integrują, uczą logicznego myślenia i przestrzegania zasad komunikowania się i współpracy.
 

 
 

- Dzieci u nas dobrze się bawią, poznając pod opieką naszych fachowców, świat nowoczesnych gier planszowych – mówi właściciel Hobbity.pl Marek Przepiórka. – To jest twórcze spędzanie wakacji, ponieważ każda gra czymś się od siebie różni. Nowoczesne gry planszowe mają teraz na tyle ciekawe rozwiązania mechaniczne i fabularne, że ciężko jest powtórzyć taką samą rozgrywkę. Są gry, które mają zasady asymetryczne, gdzie każdy z graczy ma zupełnie inne cele i inne drogi ku temu, aby zrealizować swój cel. Tak więc gry planszowe rozwijają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają też logiczne myślenie, bo między innymi takie gry prezentujemy, które później pomagają w życiu codziennym czy też w nauce w szkole. Dzieci uczą się koncentracji, skupienia, użycia logicznego myślenia. 
 

Wydawnictwo Hobbity.pl znajduje się na ulicy Jagiellońskiej 50 a.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 


 

Więcej informacji na temat organizowanych zajęć w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2018, organizowanej przez Urząd Miasta Nowego Sącza, można znaleźć tutaj: HARMONOGRAM ZAJĘĆ
 

Na zajęcia i wycieczki można zapisywać się za pośrednictwem zarządów osiedli, a w niektórych wypadkach bezpośrednio u organizatorów. Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacji Wakacyjnej, które mieści się przy ul. Nadbrzeżnej 77, tel. 18 444 33 75.
 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-07-31 08:13:32