Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje: spotkanie w Straży Miejskiej

Jak się zachować w nad wodą, w górach i w lesie? Czy ufać nieznajomym? Do kogo zadzwonić, jeśli stanie się coś złego? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dzieciom strażnicy miejscy Izabela Adamczyk i Jakub Cichoński.
 


 

W siedzibie nowosądeckiej Straży Miejskiej gościły dzieci ze świetlicy środowiskowej w dzielnicy Piątkowa. Spotkanie poświęcone było zasadom bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach i w lesie. Iz"bela Adamczyk i Jakub Cichoński przypomnieli dzieciom między innymi, że nie wolno skakać "na główkę” nie wiedząc, jak głęboko jest dno, nie należy kąpać się po długim opalaniu ani po jedzeniu. W górach należy ubierać się "na cebulkę", nie karmić dzikich zwierząt i nie starać się przeczekać burzy pod drzewem.
 

Strażnicy przypomnieli także, jak się zachować, kiedy już stanie się coś złego: jakie informacje podawać operatorowi numeru ratunkowego 112 i jak samemu przeprowadzić sztuczne oddychanie. Rysunkowy sierżant Poli poruszył inny ważny temat: unikanie nieznajomych. Są to zasady teoretycznie doskonale znane (dzieci z Piątkowej wiedziały o nich), ale nigdy dosyć przypominania o ograniczonym zaufaniu do obcych. Wszystko po to, aby wakacje były naprawdę bezpieczne.
 

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Straż Miejską i Urząd Miasta Nowego Sącza. Spotkanie odbyło się w świetlicy, którą własnym sumptem zaadaptowali strażnicy z nieużywanej piwnicy.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-20 14:41:29