BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Budżet obywatelski Nowego Sącza

Głosowanie zakończone!

7903 mieszkańców Nowego Sącza oddało głos na wybrane zadania Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2019 rok. Władze miasta przeznaczyły na realizację projektów 2 miliony złotych: 400 tysięcy złotych dla zadań ogólnomiejskich i po 400 tysięcy złotych dla każdej z czterech dzielnic miasta.
 


 

Największą popularnością, wśród głosujących na zadania ogólnomiejskie, cieszyły się projekty: „Sandecja to MY!” – 2430 głosów i „Sądecki Rower Miejski - zintegrowany system udostępniania rowerów miejskich” – 2170 głosów.
 

W dzielnicy I miasta projektami najbardziej popularnymi były: "Aby w Nowym Sączu chciało się żyć" – 820 głosów i „Budowa Sądeckiego Parku Doświadczeń” – 417 głosów.
 

W dzielnicy II na pierwszym miejscu znalazł się projekt „Montaż oświetlenia oraz zakup i montaż kontenerów szatniowo-socjalnych na stadionie MOSIR "Piątkowa" przy ul. Lwowskiej” – 867 głosów, a na drugim miejscu projekt pod tytułem „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego na terenie osiedla Barskie” – 333 głosy.
 

Dzielnica III miasta – tu wygrał projekt, na który zagłosowało 719 mieszkańców Nowego Sącza – „Terapia, edukacja, wychowanie przez prace w ogrodach i ścieżkach zmysłów”, a na drugim miejscu znalazł się projekt z liczbą 499 głosów - "Radosny i bezpieczny maluch w czasie wolnym i w drodze do przedszkola i szkoły".
 

Wśród projektów z dzielnicy IV najbardziej popularnym był projekt pod nazwą „Nowoczesna Infrastruktura Miejska - Przyjazna Wszystkim Mieszkańcom” – 1053 głosy oraz projekt „Budowa budynku użyteczności publicznej na osiedlu Poręba Mała” z liczbą 550 głosów.
 

Szczegółowe wyniki głosowania znajdują się na stronie www.bo.nowysacz.pl/wyniki
 

O tym, które projekty będą realizowane, zadecyduje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, który wyda w tej sprawie stosowne zarządzenie.
 

Autor: Biuro Prasowe UM /MZ/
Dodano: 2018-06-10 10:43:11