Środa, 18 maja 2022 r.    Imieniny obchodzą: Jan, Eryk, Aleksandra


Kategoria: Budżet obywatelski Nowego Sącza

Rekordowa liczba projektów w Budżecie Obywatelskim 2022

31 maja 2021 r. o godz. 23:59 zakończył się nabór projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Takiej aktywności mieszkańców w budżecie obywatelskim jeszcze w Nowym Sączu nie było.
Wpłynęło 213 wniosków, z czego 170 elektronicznie za pośrednictwem strony bo.nowysacz.pl i 43 w tradycyjnej, papierowej formie. Ciekawostka: ostatni ze zgłoszonych projektów wpłynął 31 maja o godzinie 23:59 i 46 sekund i dotyczył osiedla Wólki.
Nowosądeczanie po raz kolejny udowodnili, że nie brakuje im pomysłów, na co przeznaczyć miejskie pieniądze.

2 ze złożonych wniosków zostały wycofane przez wnioskodawców z uwagi na podwójne złożenie tego samego projektu oraz złożenie projektu testowego. Tym sposobem zamykamy nabór wniosków do budżetu obywatelskiego liczbą 211 wniosków.

Podział 211 wniosków na osiedla przedstawia się następująco:

Zadania realizowane z budżetu obywatelskiego mogą mieć charakter inwestycyjny lub miękki, a także – o ile różne elementy zadania są ze sobą logicznie powiązane – możliwa jest realizacja zadań o charakterze mieszanym np. event dla mieszkańców w miejscu wykonania inwestycji. W tym kontekście wśród złożonych projektów 87 ma charakter inwestycyjny, 108 – miękki, a 16 mieszany.

Czego konkretnie dotyczą zgłoszone projekty?

Mieszkańcy Nowego Sącza proponują do sfinansowania z budżetu obywatelskiego budowę lub modernizację dróg i chodników, utworzenie kolejnych placów zabaw lub modernizację istniejących, ale także organizację wydarzeń o charakterze integracyjno-rekreacyjnym, turystycznym oraz propagującym zdrowy styl życia.

Można się pokusić o stwierdzenie, że mieszkańcy Nowego Sącza są eko – po raz kolejny pojawiły się projekty dotyczące tworzenia na terenie Nowego Sącza łąk kwietnych, ale też i nasze parapety mogą rozkwitnąć dzięki budżetowi obywatelskiemu, a na zakupy będzie można iść z eko-torbą uszytą samodzielnie na warsztatach.

Dla Nowosądeczan równie jak ekologia ważne jest zdrowie – po raz pierwszy wśród projektów do budżetu obywatelskiego znalazły się badania naszych najmłodszych na poziom glifosatu. To złożone projekty w pigułce.

Aktualnie trwa procedura ich weryfikacji formalnej. Lada dzień Zespół Weryfikujący przystąpi pełną parą do pracy przy weryfikacji merytorycznej.

 

Autor: Biuro Aktywności Obywatelskiej
Dodano: 2021-06-15 15:25:57