Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Festiwal filmowy NOWE KINO - NOWY SĄCZ

17-18 listopada: Festiwal Filmowy NOWE KINO - NOWY SĄCZ

Już za niespełna dwa tygodnie (17-18 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się druga edycja Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ. Inicjatywa skierowana jest do studentów szkół filmowych, ale jest otwarta również na niezależne krótkometrażowe produkcje filmowe. Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie nowatorskich działań kulturalnych ze szczególnym uwzględnieniem sztuki filmowej wśród zarówno twórców, jak i jej odbiorców. Festiwal ma być też w zamyśle okazją do zaprezentowania dokonań młodych twórców i adeptów szkół filmowych.
 


Na stronie festiwalowej - www.jft.nowysacz.pl - dostępna jest lista 32 filmów zakwalifikowanych do głównego konkursu 2. Festiwalu Filmowego NOWE KINO - NOWY SĄCZ. Wszystkie zobaczymy podczas konkursowych prezentacji w dniach 17-18 listopada.


[zobacz pełną listę zakwalifikowanych filmów]


W ramach wydarzenia odbędzie się również konkurs na recenzję krótkiego filmu fabularnego dla uczniów szkół średnich. Recenzja nie powinna przekraczać formatu jednej kartki A4. Jury będzie zwracało uwagę przede wszystkim na oryginalność recenzji i osobisty stosunek autora do recenzowanego filmu. Recenzja powinna posiadać tytuł oraz być podpisana imieniem i nazwiskiem autora, telefonem oraz nazwą szkoły, do której autor chodzi. Jury nagrodzi 5 prac nagrodami rzeczowymi. Nagrodzone recenzje zostaną wydrukowane w zeszycie – kronice festiwalu.


[więcej o konkursie recenzji filmowej]


Wszystkie informacje o 2. Festiwalu Filmowym NOWE KINO - NOWY SĄCZ można znaleźć na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu. Zapraszamy!


http://nowekino.nowysacz.pl 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM
Dodano: 2017-11-05 09:46:55