BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Festiwal filmowy NOWE KINO - NOWY SĄCZ

Dziś startuje NOWE KINO-NOWY SĄCZ

II Festiwal Filmowy Nowe Kino - Nowy Sącz rozpoczyna się dziś (17 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Przez dwa dni komisja konkursowa pod przewodnictwem reżyserki Kingi Dębskiej oceniać będzie 32 filmy dopuszczone w tym roku do finałowej rozgrywki. Festiwal objęli patronatem honorowym minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
 


 

Na festiwalu prezentowane są krótkie formy fabularne, do 30 minut trwania. Formuła festiwalu jest otwarta, dopuszcza zarówno filmy powstałe w szkołach filmowych, jak i propozycje debiutantów i tzw. twórców offowych. Na początek festiwalu przewidziano klasykę - pokaz filmów krótkich Romana Polańskiego, ze słynną krótkometrażówką "Dwaj ludzie z szafą" i innymi, rzadko pokazywanymi filmami z okresu młodości reżysera.
 

Dziś pokazany zostanie pierwszy blok filmów konkursowych, zasadniczą część projekcji przewidziano na jutro. W programie przewidziano także spotkania z twórcami (sobota, 11:45 i 18:45). Puentą festiwalu będzie koncert przebojów muzyki filmowej w wykonaniu Bogusława Morki i Orkiestry Kameralnej ALLA WIENA.
 

W sobotę o 20:30 rozpocznie się gala finałowa, na której wręczone zostaną nagrody. Nagrodą główną festiwalu jest Złoty Sędziwój o wartości 5 tys. złotych. Przyznane będą także Srebrne i Brązowe Sędziwoje, Sędziwój Aktorski dla najlepszej aktorki/aktora, Foto Sędziwój za najlepsze zdjęcia oraz Sędziwój Publiczności. Przewidziano także konkurs dla uczniów szkół średnich na najlepszą recenzję filmu pokazanego na festiwalu.
 

Nagrody przyznaje jury konkursu w składzie: Kinga Dębska (przewodnicząca), Paweł Sztompke, Joanna Żółkowska i Andrzej Wolf. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na dziś (17 listopada, piątek) na godz. 18:30. Szczegóły na stronie: www.nowekino.nowysacz.pl/Autor: Wiesław Turek
Dodano: 2017-11-17 06:20:36