Sobota, 19 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald


Kategoria: Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 2015

Młodzi Sądeczanie przewodnikami podczas Forum Młodych Liderów

Wśród uczestników X Forum Ekonomicznego Młodych Liderów także Nowy Sącz ma swoich przedstawicieli. Młodzież uczestnicząca w projekcie "ABC Młodego Obywatela", dzięki inicjatywie Marty Mordarskiej, pełnomocnika prezydenta ds. społecznych, bierze udział w panelach i warsztatach, a także aktywnie włączą się w program Forum.
 


Już w pierwszy dzień nasza młodzież wcieliła się w rolę anglojęzycznych przewodników po najpiękniejszych miejscach nowosądeckiej starówki. Zagraniczni goście mogli poznać dzięki temu zabytki m.in. przy ulicach: Jagiellońskiej, Szwedzkiej, Wałowej, Pijarskiej oraz w samym Rynku. Zwiedzanie odbywało się według opracowanego wcześniej szlaku kamienic sądeckich.
 


Aby odpowiednio przygotować się do tego zadania sądeccy liderzy uczestniczyli w intensywnych warsztatach języka angielskiego oraz warsztatach historycznych z zakresu historii kamienic mieszczących się w starej części miasta. 
 

W programie Forum uczestniczyć będzie w sumie 27 młodych ludzi z projektu "ABC Młodego Obywatela", uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz zajęć i aktywności realizowanych w Nowym Sączu, przewidziany jest również wyjazd do Krynicy-Zdroju na XXV Forum Ekonomiczne. 
 

Autor: -
Dodano: 2015-09-08 08:19:29