Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 2015

Młodzi promują tradycję i kulturę naszego regionu podczas Forum Ekonomicznego Młodych Liderów

Tradycją Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu stała się organizacja wieczoru międzykulturowego. Podczas ostatniego dnia tegorocznego Forum w Restauracji BOHEMA spotkali się młodzi ludzie - przedstawiciele różnych kultur i narodowości, gdzie zaprezentowali swój kraj i tradycje. Każda z grup mogła przygotować lokalne stroje, jedzenie, napoje, piosenki lub broszurki obrazujące poszczególne państwa.
 


Również sądecka młodzież z projektu „ABC Młodego Obywatela”, uczestnicząca w Forum zaprezentowała, dzięki inicjatywie Marty Mordarskiej, pełnomocnika prezydenta ds. społecznych, lokalne tradycje kulinarne gościom z różnych stron Europy, a nawet świata. Na stole znalazły się m.in. chleb orkiszowy ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kołacz, deska lokalnych serów i wiele innych specjałów. Największym zainteresowaniem wśród obcokrajowców cieszył się kołacz i oscypki. Wszyscy jednomyślnie określili naszą południową kuchnie wspaniałą i niezwykle smaczną.
 

Wieczór międzykulturowy cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Rokrocznie jest to czas na odpoczynek po kilkudniowym uczestnictwie w panelach i warsztatach, na nawiązanie nowych znajomości oraz na luźniejsze rozmowy, nie tylko o wyzwaniach jakie stoją przed współczesną młodzieżą.
 

Autor: -
Dodano: 2015-09-12 12:55:08