Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Inwestycje

Pałac młodzieży z odnowioną elewacją

Zakończył się remont elewacji Pałacu Młodzieży. Był to kolejny etap prac zaplanowanych na ten rok. Prezydent Ludomir Handzel zaznaczył, że jest to bardzo istotny element poprawy estetyki sądeckiej starówki. 

- Bardzo się cieszę, że nasza starówka pięknieje. Jest to ważny budynek w Nowym Sączu – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Zakończony remont poprawia estetykę tego miejsca zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. 

Elewacja Pałacu Młodzieży

Wartość robót wyniosła 230.010,00 zł brutto. Zakres prac dotyczył 360 m² elewacji od ul. Piastowskiej, 72mb gzymsów oraz 4 kamery wraz z centralą.

Kompleksowy remont Pałacu Młodzieży objął: przebudowę parteru i pietra budynku, głównie w części przylegającej do Rynku, w tym wykonanie nowego wejścia oraz zamontowanie windy. Budynek dostosowywano do potrzeb osób niepełnosprawnych, oprócz windy zamontowano platformę schodową i szerokie drzwi, przez które bez problemu przejedzie wózek inwalidzki. Urządzono także sale edukacyjne oraz pomieszczenia administracyjne.

 

[POBIERZ DŹWIĘK]

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Elewacja Pałacu Młodzieży Elewacja Pałacu Młodzieży Elewacja Pałacu Młodzieży  

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-12-24 08:56:15