BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Inwestycje

Modernizacja parkingów przy ulicy Armii Krajowej

Trwają prace związane z modernizacją parkingów przy ulicy Armii Krajowej. Jest to jedna z największych inwestycji Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w tym roku. Łącznie powstanie ponad 100 nowych miejsc parkingowych pomiędzy budynkami – Armii Krajowej 7-9, 3-7 i 1-3. W przyszłości planowana jest modernizacja kolejnych miejsc parkingowych. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel wraz z Jarosławem Iwańcem prezesem zarządu GSM i wiceprezesem Ryszardem Jasińskim. 

- Cieszą mnie inwestycje Zarządu GSM – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Powstanie ponad 100 miejsc parkingowych. To bardzo ważne, bo samochodów mamy coraz więcej i nie zatrzymamy już tego procesu. 

- Prace polegają na przebudowie miejsc parkingowych i ciągów pieszych na terenie ZAB 3 – mówił prezes Jarosław Iwaniec. – Jest to bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, ponieważ te parkingi nie były remontowane od około 40 lat. 

- Pamiętajmy także o tym, że jest to również poprawa funkcjonalności parkingów. Do tej pory samochody parkowano chaotycznie, a teraz będzie to już uporządkowane. Miejsca parkingowe są budowane z wykorzystaniem kratownic, co poprawia odprowadzanie wody - dodał wiceprezes Ryszard Jasiński. 

Kosz prac to ponad pół miliona złotych.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

    

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-07-17 15:34:14