Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.    Imieniny obchodzą: Łukasz, Kaja, Eugenia


Kategoria: Inwestycje

List intencyjny ws. Budowy połączenia DK 87 z DW 969 wraz z mostem na Dunajcu został podpisany

Dziś został podpisany list intencyjny pomiędzy Województwem Małopolskim a Miastem Nowym Sączem, Gminą Chełmiec oraz Gminą Podegrodzie. Porozumienie dotyczy podjęcia dalszych działań związanych z realizacją zadania „Budowa połączenia DK 87 z DW 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na rzece Dunajec”.


- Ten dzisiejszy dzień, jest dla mnie dużym wzruszeniem, ponieważ wspólnie z trzema samorządami sądeckimi rozpoczynamy proces realizacji największej inwestycji infrastrukturalnej województwa małopolskiego i trzech gmin, jaka do tej pory była realizowane w Regionie nowosądeckim. Jest to ogromne wyzwanie, ponieważ łączny koszt tej inwestycji to około ćwierć miliarda złotych. Dziękuję panu Prezydentowi, dziękuję panom wójtom za współpracę. Byłoby pięknie gdyby ten harmonogram, który został zaplanowany, był zrealizowany, bo to pozwoliłoby korzystać z mostu już w 2025 roku – powiedział marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

- Bardzo się cieszę z tego dnia, bo startujemy z inwestycją, która jest jedną z kluczowych inwestycji nie tylko dla Nowego Sącza, ale dla całego Regionu. To rozwiązanie komunikacyjne, które ma odkorkować wylot na południe. Jestem przekonany, że ten wariant, który został przyjęty, skutecznie doprowadzi do tego, że mieszkańcy całego regionu odetchną z ulgą. Chciałem podziękować szczególnie kolegom z samorządu panu wójtowi Chełmca i wójtowi Podegrodzia, a szczególnie panu Marszałkowi za to, że potrafi przełamywać te kłody, które są rzucane mu bardzo często pod nogi – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

List intencyjny podpisali: Ludomir Handzel – prezydent miasta Nowego Sącza, Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel – prezydent miasta Nowego Sącza, a także Bernard Stawiarski – wójt gminy Chełmiec i Stanisław Banach – wójt gminy Podegrodzie.


[POBIERZ ZDJĘCIA]

            

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2021-02-12 18:32:34