Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Sposoby na walkę ze smogiem

W związku z planowanym spadkiem temperatur poniżej zera i rozpoczęciem sezonu grzewczego w Nowym Sączu, w sądeckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której specjaliści mówili o poprawnych technikach palenia w kotłach węglowych. Na początek, wiceprezydent Magdalena Majka podkreśliła, że mieszkańcy mogą mieć wpływ na poprawę jakości powietrza. 

- Nie jesteśmy bezsilni w walce ze smogiem. Możemy, a mówię o mieszkańcach Nowego Sącza i gmin ościennych, zrobić coś więcej. Chcemy mieszkańcom podpowiedzieć sposoby, jak można zawalczyć ze smogiem na własną rękę.

Dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz mówił także o pokazach poprawnego palenia w kotłach węglowych.

- W najbliższą niedzielę będzie pokaz palenia od góry na płycie Rynku. To jest nowa technika, która nic nie kosztuje, a która powoduje mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie także mniejszą emisję do powietrza substancji toksycznych. 

Pokaz odbędzie się w niedzielę (1 grudnia) na płycie Rynku o godzinie 13:15. Serdecznie zapraszamy mieszkańców. 

W konferencji prasowej wzięli także udział: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Paweł Motyka, Mistrz Kominiarski Tomasz Szołdrowski oraz Krzysztof Woźniak, z Grupy Zdrowego Oddychania. 

Więcej w materialne wideo: 

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-11-28 17:01:22