Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

O Moście Południowym, Karcie Nowosądeczanina, Sandecji i Obwodnicy Wschodniej - konferencja w Ratuszu

W sali reprezentacyjnej odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel wraz ze swoim zastępcą Arturem Bochenkiem, odnieśli się do niektórych punktów dzisiejszej sesji Rady Miasta. Prezydent Ludomir Handzel mówił również o budowie tzw. „Mostu Południowego” oraz obwodnicy wschodniej Nowego Sącza. 

- Dziękuję, że za pośrednictwem sądeckich mediów będę mógł przekazać mieszkańcom garść informacji – powiedział prezydent Ludomir Handzel.  – Niestety, od kilku sesji Rady Miasta, punkt umożliwiający wypowiedź prezydenta miasta jest przesuwany na koniec obrad, a na dwóch ostatnich sesjach został całkowicie z porządku obrad wykreślony. Nie wiem czy będę mógł się w dniu dzisiejszym wypowiedzieć, dlatego chcę to zrobić za pośrednictwem mediów. 

Karta Nowosądeczanina

Już jutro do Nowego Sącza dotrze 25 tysięcy kart, dzięki czemu proces wydawania Kart Nowosądeczanina będzie kontynuowany. 

- Nikt nie przypuszczał, że po problemach ze zwołaniem sesji w sprawie tego projektu, pojawią się również problemy z ruchem handlowym między Europą a Azją, skąd importowane są karty. W trybie pilnym karty zostaną wydane uprawnionym mieszkańcom - dodał prezydent. 

Wszyscy, który złożyli wnioski powinni otrzymać swoje karty do końca marca. 

Sandecja Nowy Sącz

Prezydent Ludomir Handzel podkreślił, że na temat Sandecji powinna być prowadzona merytoryczna i przejrzysta rozmowa. Jak podkreślił prezydent mieszkańcy i kibice muszą wiedzieć na czym ma polegać sprzedaż akcji klubu. 

- Jesteśmy przygotowani aby w tym tygodniu zwołać obrady Rady Miasta, poświęcone tylko i wyłącznie Sandecji Nowy Sącz. Mamy przygotowany już komplet dokumentów i w tym tygodniu wystąpimy do prezydium rady o zwołanie specjalnej sesji Rady Miasta – mówił prezydent Ludomir Handzel. 

„Most Południowy” 

Prace nad koncepcją budowy kolejnego mostu trwają już od kilku lat. W trakcie konferencji Prezydent podkreślał, że mieszkańcy muszą otrzymywać przejrzyste informację dotyczące planowanej inwestycji. 

- Wprowadziłem pod obrady dzisiejszej sesji punkt dotyczący tej inwestycji – mówił prezydent. – Ja, jako prezydent, będę zawsze popierał wariant najlepszy dla mieszkańców Nowego Sącza. – Nie ukrywam, że najlepszym wariantem jest wariant C, z którym zgadzają się również mieszkańcy Osiedla Wólki. Moim celem jest, by odsunąć ruch samochodów, szczególnie ciężarowych od Osiedli Mieszkaniowych.

POBIERZ PREZENTACJĘ

Obwodnica Wschodnia Nowego Sącza

Nowa droga ma docelowo połączyć ulicę Pieczkowskiego z Al. Piłsudskiego i ulicą I Brygady. Inwestycja w znaczący sposób rozładowałaby ruch w tej części miasta, a szczególnie korki na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej. Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta, prezydent zwróci się do Radnych, by poparli petycję o wpisaniu tej obwodnicy do programu budowy 100 obwodnic. 

POBIERZ PREZENTACJĘ

- Mam nadzieję, że radni jednogłośnie podpiszą się pod taką uchwałą. Chcę, żebyśmy w tej kwestii mówili jednym głosem. Wystosowałem już w tej sprawie prośbę do sądeckich parlamentarzystów oraz premiera Mateusza Morawieckiego - dodał prezydent Ludomir Handzel.


[POBIERZ
 ZDJĘCIA I DŹWIĘK]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-02-25 14:14:54