BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Bezpieczne wakacje w Pałacu Młodzieży – konferencja prasowa

Rusza kolejna edycja Bezpiecznych Wakacji. Dziś w Pałacu Młodzieży odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel wraz z zastępcą prezydenta Magdaleną Majką, dyrektor Pałacu Młodzieży Milenią Małecką – Rogal oraz dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcinem Porębą przybliżyli szczegóły tegorocznej edycji. Jak zwykle na dzieci i młodzież z Nowego Sącza czeka moc atrakcji.

- Powoli wracamy do normalności – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Musimy zacząć żyć normalnie, dlatego chcemy przedstawić plany Pałacu Młodzieży na okres wakacji. Wiemy, że spora grupa mieszkańców nie wyjedzie na wakacje w tym roku, dlatego tym bardziej chcemy zapewnić wsparcie dla rodziców i dzieci podczas wakacji.

- Bardzo się cieszę, że dzięki Panu Prezydentowi oferta Bezpiecznych Wakacji będzie naprawdę szeroka. Mamy już przygotowane plakaty, które znajdą się w każdym zakątku miasta i będą informować o naszych zajęciach. Na każdy dzień tygodnia zaplanowaliśmy osobny blok tematyczny – mówiła dyrektor Pałacu Młodzieży Milenią Małecką – Rogal. 


- To co będzie się działo w Pałacu Młodzieży to tylko część bardzo bogatego programu, który przygotowujemy z Panem Prezydentem – powiedziała zastępca prezydenta Magdalena Majka. – Tegoroczna edycja Bezpiecznych Wakacji, będzie się nieco różnić od poprzednich. Chcę tylko powiedzieć, że przygotowujemy Bezpieczne Wakacje jakich jeszcze nie było. Za niedługo dowiecie się Państwo więcej. 

- Nie mamy jeszcze decyzji dotyczących całkowitego „odmrożenia” kultury, dlatego Pan Prezydent wyraził zgodę na powolne wdrażanie zajęć, warsztatów i wydarzeń w nowosądeckich instytucjach kultury. Sądecka Biblioteka Publiczna, Nowosądecka Mała Galeria i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu powoli rozpoczynają normalną działalność. Będą odbywać się między innymi spotkania w Bibliotece i małe koncerty. Oczywiście z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych -  dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcin Poręba.

[POBIERZ DŹWIĘK]

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-06-19 16:29:35