BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Zaproszenie dla sądeckich architektów i projektantów na słowacki FEAD 2020!

W dniach 23-25 września 2020 r. w mieście Preszów (Republika Słowacka) odbędzie się 5. Festiwal Architektury i Designu. Festiwal promuje design i architekturę, daje przestrzeń kreatywnym firmom, artystom, producentom rękodzieła i osobowościom twórczym. Celem FEAD jest promocja i popularyzacja architektury i wzornictwa wśród szerokiej publiczności, a jednocześnie stworzenie otwartej przestrzeni dla wszystkich, którzy interesują się tematyką architektury, designu i kreatywności. FEAD to przestrzeń wystawiennicza dla różnych instytucji, program kulturalny, a także profesjonalna konferencja.
 
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel otrzymał zaproszenie na to wydarzenie oraz propozycję uczestnictwa w tym przedsięwzięciu dla sądeckich architektów i projektantów.
 
Ponieważ tylko kreatywność i działanie w połączeniu z jakością są drogą do sukcesu i dobrobytu”.
 
Zapraszamy do udziału  zainteresowane firmy architektoniczne oraz biura projektowe z terenu Miasta Nowego Sącza.
 
W tym roku Festiwalu odbędzie się w formie wydarzenia online, więc jest możliwość prezentacji swojego dorobku i projektów zdalnie, bez konieczności wyjazdu na Słowację. Na głównej ulicy w Preszowie, zostanie umieszczony telebim przez 3 dni festiwalu, na którym zostaną pokazane filmy o architekturze i designie, a także zwycięskie projekty konkursów architektonicznych na Słowacji.
 
Format :
- prezentacja wideo/ film (krajobraz 3:2/16:9);
- maksymalna długość filmu 1 godz.
 
Tematyka: 
Film może zawierać udane realizacje architektoniczne i projektowe, projekty pokonkursowe, prezentacje lokalnych pracowni architektonicznych.
 
Z uwagi na odtwarzanie publiczne, należy przestrzegać obowiązującego prawa, tak by Organizator Festiwalu miał prawo odtwarzać  i zapisać  film w miejscu przechowywania publicznego.
Głównym organizatorem FEAD jest pracownia architektoniczna Archima http://www.archima.sk/
Dokładny program wydarzenia oraz informacje dotyczące możliwości zaangażowania się w Festiwal są dostępne: https://www.facebook.com/pg/feadofficial/about/?ref=page_internal
Warto podkreślić, że jest to bardzo dobra okazja dająca możliwość zaprezentowania talentów i umiejętności sądeckich architektów i projektantów jak również promocji działalności branżowej na rynku słowackim. 
 
DANE KONTAKTOWE
inż. arch. Piotr Marcinko - Organizator imprezy
Zadzwoń +421 905 441 270
archima@archima.sk
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2020-09-21 12:22:32